Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym pojechać na wakację na cypr / chorwacja gdzieś pod koniec miesiąca, z tym że nie jestem szczepiony i nie będę w najbliższym czasie na pewno. Ktoś był z was osatnio w tych krajach jak wyglądała wasza procedura covidowa i możecie polecić jakieś fajne miejscówki? I planuje lecieć samolotem bo 18/20 h w autobusie to nie da rady. Bo polskie morze jakoś wcale do mnie nie przemawia :/
#cypr #chorwacja #wakacje #polskiemorze #podroze
  • 6
@patoologiaa:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami warunkiem wjazdu do Chorwacji z państw członkowskich UE lub państw strefy Schengen lub państw stowarzyszonych Strefy Schengen jest posiadanie Unijnego Certyfikatu COVID.

Osoby, które nie posiadają certyfikatu COVID będą mogły wjechać pod warunkiem, że na granicy okażą:

nie starszy niż 72 godziny negatywny wynik testu PCR na SARS-CoV-2 lub nie starszy niż 48 godzin szybki test antygenowy (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału
@pol616: czyli jak rozumiem zrobię test dzień przed wyjazdem i mogę spokojnie lecieć do w/w kraju? A jak sprawa ma się przy powrocie? dajmy lecę na 7 dni to jak wracam muszę tam wykonać taki test? czy wystarczy taki z apteki za 10e i na nim wróce.
Co do civodwych procedur nie pomogę ponieważ jestem zaszczepiony ale w Chorwacji jeżeli wybierzesz Split to polecam apartament gdzieś w centrum miasta. Blisko masz Marjan Park oraz starówkę i Pałac Doklecjana, wokół Marjan Parku wiele plaż, polecam szukać tych dzikich. Oraz blisko do bus stopa którym dojedziesz do fajnych miejsc na wybrzeżu. Chociazby Trogir czy Omiś. Wcale nie potrzeba auta bo atrakcji na tydzień Ci wystarczy. Bilety oczywiście kupisz u kierowcy a
@patoologiaa: Nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa z powrotem. Ale chyba jeżeli jedziesz tranzytem do Polski, to jedynie na wjeździe do Polski musiałbyś mieć test. Ale wpierw musieliby cię skontrolować.