Wpis z mikrobloga

Mirki!
Czy ktoś poleca jakąś wypożyczalnię rowerów w Kopenhadze? Lepiej u "prywaciarza" czy jakimiś sieciówkami a'la rowerami miejskimi śmigać? Będziemy na miejscu przez 5 dni i chyba rower nie przyda się max przez jeden dzień.
#kopenhaga #dania
  • 6
@Best11: Masz rowery miejskie, jest Donkey Republic, jest Lime. Chyba wszystkie firmy teraz juz maja elektryczne rowery. Mozna tez pozyczac rowery w sklepach rowerowych prowadzonych glownie przez Arabow ale nigdy tego nie robilem i nie wiem jak to wyglada ani ile to kosztuje.
@rivui: A jak z dostępnością rowerów miejskich? Działa to jak w Łodzi/Warszawie, że w godzinach popołudniowych całe centrum pustoszeje z rowerów czy raczej da radę znaleźć rower bez problemu?

Odnośnie Donkey Republic, jak cenowo to wygląda? Wypożyczenia raczej na minuty czy na dni?
@Best11: Powiem szczerze ze rzadko widze miejskie teraz. Stojaki zazwyczaj puste. Nie wiem czy sie wycofuja czy tak popularne sa...

O wiele wiecej widac Donkey Republic. Nie wiem jak z cenami dokladnie. Musisz sciagnac ich appke. Maja chyba i na dni i na minuty i nawet jakies miesiecznie abonamenty.
@rivui: I po wyjeździe ;)
CPH jest mega. Jeśli chodzi o rowery - ostatecznie wypożyczaliśmy Donkey Republic, było najwygodniej i mają zasadę - im dłużej tym taniej. Trochę przeciwieństwo rowerów miejskich w Łodzi/Warszawie. I opcja odstawiania ich gdziekolwiek (oczywiście na jakiś rowerowych parkingach) jest bardzo wygodna.
@Best11: Ciesze sie ze sie podobalo! :) Tak myslalem ze Donkey Republic bedzie najsensowniej. Ostatnio co prawda takie czerwony rowery Lime robia sie coraz bardziej popularne.

Pogoda chyba nie dopisala ale mam nadzieje ze jakies dobre lokalne piwa sprobowane ;)