Wpis z mikrobloga

Mój Staruszek stwierdził, że dobrze, że Kukiz zagłosował ZA Lex TVN, bo "Rzymianie nie będą się #!$%@? w Naszą Polską Politykę. Jak mu powiedziałem, że to jest słabe, to stwierdził, że nikt inny oprócz PiSu mu nigdy nic nie dał za darmo XD. Nigdy nie przejawiał symptomów odklejenia od rzeczywistości, dobry z niego ludek, ale ogląda zbyt dużo telewizji. Co począć?
  • 11
@pinkfloyd12: nieee :D dostał większą emeryturę, za "tego i tego" tak nie było, teraz jest podnieta, że się interesują staruszkami, ale nie widzi, że jego żona (moja Mama) musi zamknąć mały sklepik spożywczy bo podatki w górę, i musiała czekać na koncesję na alko do ostatnich godzin, bo w pierwszej kolejności dostawały ją PRO Pisowskie podmioty ;)
@DonBajano: Jak kiedyś jakiemuś starszakowi tłumaczyłem, że nie ma się co cieszyć ze sztucznego zawyżania płacy minimalnej, bo to spowoduje, że chleb będzie po 10 zł. A ten "No to lepiej jak podniosą to minimalna bo wtedy więcej chleba można kupic"
@PysznyBurger: wiem, ale to jego nie interere. Fakty są takie, że Staruszek już pogodził się z nadchodzącym końcem, ma raka tarczycy, i po prostu bierze co mu dają. Ja to w sumie rozumiem, ale nie rozumiem podejmowania decyzji politycznych, których efekty nie będą dotyczyły jego, a moich przyszłych dzieci...
@DonBajano: Też mam ten sam problem w domu. W dupie mają to, że mi i rodzeństwu będzie się żyło gorzej.

To jest podejście ludzi, którzy żyli w prlu, na zasadzie "kiedyś było gorzej, teraz jest lepiej niż wtedy (czyt. dobrze)". Im nie przeszkadza, póki mają co jeść.
Dla nas natomiast jest to podejście "kiedyś było gorzej, teraz jest źle, a może być lepiej". Chcemy by było lepiej, bo w porównaniu do
@PysznyBurger: True, jest to bardzo smutne zjawisko. Moja Mama rocznik '64, Staruszek '55, oboje kilka lat z rzędu głosowali na JEDYNĄ SŁUSZNĄ partię. Matka twierdziła, że zabierze Ojcu dowód, jak będzie głosował na kogoś innego. JA? ja jestem narwany, głosowałem a to na Korwinka, a to na Bosaka, ot - żeby było inaczej niż zawsze. Nie twierdzę, że było by lepiej, myślę, że po prostu inaczej. Według mnie, na aktualną chwilę
@DonBajano: Teoretycznie twardy reset miał miejsce po obaleniu komuny, ale jakimś cudem i tak się wmieszały #!$%@? w obecny rząd. Dopóki wszyscy nie pójdą siedzieć, co mają coś na sumieniu, dopóty nic się nie stanie, a dobrze wiemy że takie coś nie ma szans się zdarzyć.

Najgorsze jest to (pomijając że #!$%@?ą naszą kasę z podatków), że to co obecny rząd wyprawia podchodzi pod zamach stanu i wykonują takie akcje już