Wpis z mikrobloga

@venividi: nie odpowiadaj jak nie chcesz, aby pytał ;p jeżeli dobrze rozumiem, to OP napisał, że paragon przyniosła "spółka"- domyślam się że z o.o.. Przecież to trzeba zaksięgować, nie ważne że w NKUP. Zaksięgowane być musi i rozliczone.

podpisuję się pod wypowiedzią @niegwynebleid:
@venividi: widzę, jak mu doradzili
dopiero zaczyna, a takie dyskusje pozwalają zawęzić to, czego szukać w googlu. Akurat pod tym tagiem nie jest tak źle z profesjonalizmem, poza kolesiem polecającym wszystkim infakt, ludźmi polecającymi wszystkim ryczałt itepe. Często można dostać link do interpretacji czy odpowiedni artykuł.
Zresztą sam mu dałeś wyczerpującą odpowiedź z prawidłowymi wyjątkami (można dodać, że z paragonów z autostrad można odliczyć vat)
OP napisał, że paragon przyniosła "spółka"- domyślam się że z o.o..


@kuncfot: Spółka to se może być i cywilna.

Z resztą potem się poprawiłem, bo się zorientowałem że to nie książka jak zapytał o wyciąg.
@venividi: tak a moja wypowiedź, jest po uściśleniu faktów o ten wyciąg. Więc mieliśmy dwa fakty "spółka" i "wyciąg", więc dodałem jedno do drugiego, że domyślam się, że sp.z o.o. ... chciałeś znaleźć #!$%@?ę ale nie wyszło? :)
chciałeś znaleźć #!$%@?ę ale nie wyszło? :)


@kuncfot: Kolego. Od samego początku wyjeżdżasz to do mnie z pretensjonalnym tonem, mimo że chłopakowi pomogłem i doradziłem żeby najpierw szukał na portalach podatkowych, bo wiele można tam znaleźć. Gorszy dzień czy po prostu lubisz się czepiać o byle co?