Wpis z mikrobloga

Dobra po wielu trudach i próbowania z kilkunastoma ustawieniami konfiguracji udało mi się ogarnąć problem braku tekstur czołgów, brak tekstur terenu (bądź jak kto woli - czarne tekstury) i problem czerwonej minimapy w World of Tanks. Wcześniej na Ubuntu 13.04 wszystko działało zarówno na gołym Wine jak i PlayOnLinux bez żadnego problemu - po wymuszonej przesiadce na 12.04 LTS pojawił się wcześniej wymieniony problem. Jako, że może to wystąpić w każdej grze korzystającej z DirectX i dowolnej konfiguracji karty graficznej (czytałem o konflikcie z ATI, nVidią i Intelem) to myślę, że się może czasem przydać się innym. Tym bardziej, że znalazłem rozwiązanie na wyczucie (czyt. z dupy, przez przypadek i ślepym trafem) :D Wystarczy po prostu doinstalować pakiet libtxc-dxtn-s2tc0 - gdyż jego brak powoduje problem z dekompresją tekstur.

tl;dr:

masz problem z brakującymi, czarnymi, nie wczytującymi się teksturami w Wine/PlayOnLinux -

sudo apt-get install libtxc-dxtn-s2tc0
może być rozwiązaniem problemu

#ubuntu #debian #linux #worldoftanks

Protip do World of Tanks i Wine/PlayOnLinux:

wyłączenie wsparcia dla GLSL powoduje spory przyrost FPS - u mnie sprawiło, że na HD 3000 mam więcej FPSów niż na Windowsie 7.
  • 21
  • Odpowiedz
@grzemach: absolutnie nie - zainstaluj PlayOnLinux i wybierz World of Tanks do zainstalowania. I to tyle :) Jakbyś miał problem z #!$%@?ącym się klientem podczas pobierania instalacji to napisz - podpowiem jak to ominąć.
  • Odpowiedz
@grzemach: jak się uruchomi klient i wyskoczy Ci unhandled exception nie klikaj nic w oknie dialogowym (ani OK, ani Cancel) i napisz, to na szybko Ci wyskrobię instrukcje :D Inaczej będziesz musiał usunąć wirtualny dysk i na nowo instalować IE8 i te dodatki wymagane przez wine ;)
  • Odpowiedz
@grzemach: tak, tylko, że PlayOnLinux dociąga wszystkie dodatki wymagane dla danej gry tworząc wirtualny dysk wine dla każdej z nich. Po prostu zaoszczędzisz sobie ten czas, który upływa od kliknięcia w Zainstaluj do pojawienia się launchera WoT.
  • Odpowiedz
@grzemach: ściąga biblioteki mono, Internet Explorer 8, jak wyskoczy błąd launchera World of Tanks i klikniesz w Cancel przy pytaniu czy zrestartować aplikację - wtedy przerwiesz proces instalacji. Aby tego uniknąć nie klikaj ani OK ani Cancel i:

1. Ściągnij archiwum z całą grą z: http://redirect.wargaming.net/WoT/latest_install_eu

2. Wypakuj pliki z folderu /WoTinternetinstalleu/ w archiwum WoT0.8.8euinstall.zip (powinny być cztery o rozszerzeniu .patch) i wklej je do:
  • Odpowiedz
@E38_740D: tak jak wspominałem - ze względu na to, że gram na laptopie (i5-2410m + zintegrowana karta HD 3000) walczę o każde fpsy. I tak jak na Windowsie ustawiając detale na niskie + WoTTweaker (wyłącza dym itp) miałem 20-30 fps tak teraz na Linuxie przy tym samych ustawieniach i tym samym Tweakerze mam od 26 do 35, z tym że już praktycznie nie ma odczuwalnych spowolnień. Liczbowo więc, z 5fps więcej
  • Odpowiedz