Wpis z mikrobloga

Mircy, pomocy, YouTube próbuje mną sterować. Jakiś czas temu w filmikach na #youtube przestała mi się wyświetlać liczba "dislike" czyli łapek w dół. Właśnie się zorientowałem że jestem wybrany do eksperymentu (link poniżej), bo jak wejdę bez konta, w trybie incognito to normalnie liczbę łapek widać. Czy ktoś z Was ma pomysł jak się z tego eksperymentu wypisać? Nie chciałbym kasować swojego konta google, bo mam tam masę rzeczy. Jednocześnie brak tej informacji jest dla mnie ważny, bo jak widzę że film ma 5k łapek w górę i 20k w dół to pewnie nie warto go otwierać. Teraz widzę tylko że ma 5k w górę, a youtube pewnie by chciał abym podążał za ich algorytmem, sorry, wolę samemu decydować.
Tu piszą że to faktycznie ma miejsce: https://nypost.com/2021/03/31/youtube-is-testing-removal-of-the-dislike-counter-on-videos/
  • 10
@Weretek: rzecz w tym że to nie jest czasami tylko cały czas. Po prostu ja (moje konto) nie ma info o liczbie dislike. Wypisać się mogę wchodząc z innego konta, lub bez konta w trybie incognito, ale to słabe wyjście.
Inne pomysły?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Weretek: to jest straszne, korpo chce decydować co będziemy oglądać. Póki co chcę to wyłączyć, a jak pójdzie dla wszystkich to będę szukać alternatyw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dupa01: W komentarzach już dawno wyłączyli łapki w dół i zostały one tylko dla twojego dobrego samopoczucia, ale nikt inny ich nie widzi.

#!$%@? korporacje chcą by płatki śniegu czuły się wszędzie dobrze (bo jeszcze łapka mogłaby ich urazić), więc wszędzie likwidują negatywne interakcje.
@Dupa01: Łapki w dół nadal są używane przez algorytm yt do wrzucania filmow w polecane. Nie są wyswietlane, zeby nie napedzac lapkowania w dol mocno lapkowanych w dol filmow. Ja korzystam z yt od lat i nigdy nic nie lapkuje ani w gore ani w dol wiec dla mnie mogloby tych ocen nawet nie byc.