Wpis z mikrobloga

Wykopowe pelikany część 883992... #eksperyment

Wczoraj pojawił się clickbaitowy artykuł o góralach. Młyn na wodę wykopków - hejeterów, zatytułowany chwytliwie "Mieszkańcy Zakopanego o turystach. "Widać, że biedaki""
Ponad tysiąc wykopań, 264 komentarzy przesiąkniętych hejtem, duża część odnosząca się do samych słów.

Pojedyncze osoby zauważyły, że tytuł nijak ma się do treści artykułu, gdzie jedna CZYTELNICZKA skarży się na turystów parkujących na trawnikach i chodnikach nazywając ich 'biednymi' ponieważ obok są ogólnodostępne parkingi z parkometrami. Ale cóż, wykopki łykną wszystko co pasuje ich interpretacji.

Postanowiłem więc zrobić z rana prosty eksperyment w kilku krokach:

1) Dodaj znalezisko z chwytliwym, całkowicie fikcyjnym cytatem"'Turyści powinni być wdzięczni, że dajemy im możliwość przyjazdu do Zakopanego'"

2) Upiększ je zdjęciem górala, koniecznie patrzącego z dumą na swoją halę.

3) Dodaj link do jakiegokolwiek artykułu. Może to byś losowa strona, i tak nikt nie przeczyta. Ja wrzuciłem raport policji z weekendu w Zakopanym z lutego 2021. Niech się przynajmniej region zgadza.

Pomyślicie, że racjonalni użytkownicy wykopu od razu zauważą że jest coś nie tak, prawda?
Cóż, zaskoczę Was - moje fikcyjne znalezisko trafiło właśnie na stronę główną wykopane już 220 razy (ciągle rośnie) i skomentowane prawie przez 60 osób. Surprise surprise, wszyscy jadą po góralach i komentują mój zmyślony cytat.

3 (dosłownie: trzy) osoby zauważyły, że coś tu się nie zgadza i źródło jest nieodpowiednie. Reszta nawet nie kliknęła w link który komentuje.

Wykopowe pelikany w natarciu! Sami tworzycie te fake newsy wykopując wszystko na lewo i prawo, nie weryfikując nawet faktów. Równie dobrze można wrzucić 'cytat' Morawieckiego zachwalający nowe podatki czy wypowiedź nauczycielki, która mówi, że 'Podwyżki się należą' i już poleje się lawina hejtu. A może kontrowersyjny news o covidzie okraszony angielskim artykułem? I tak nikt tego nie przeczyta.

Włączcie myślenie. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #pelikany #fakenews #heheszki #manipulujo #ciekawostki #wykop
ATAT-2 - Wykopowe pelikany część 883992... #eksperyment 

Wczoraj pojawił się click...

źródło: comment_1628503080w1Bo6jcTDGh4mqBncjEt5r.jpg

Pobierz
  • 40
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: Ale to jest zarabiste, ludźmi można manipulować na lewo i prawo. Co ciekawe jeśli daje to się na takim poziomie, to co robią korporacje medialne.
3 (dosłownie: trzy) osoby zauważyły, że coś tu się nie zgadza i źródło jest nieodpowiednie. Reszta nawet nie kliknęła w link który k


@ATAT-2: ja wysłałem także zgłoszenie (które zostało odrzucone z automatu) i napisałem na kontakt :>