Wpis z mikrobloga

@Mich9 na jakim ciśnieniu działa Ci pneumatyka? Moja jest BSS 16.12 PS2 ciężarowa. Chodziło to za samochodem na Słowacji. Zawory to 8 ATM i za nic nie mogę takiego ciśnienia osiągnąć w Ursusie 1614. Dobije co prawda do 8 ATM ale jeden strzał hamulca, ciśnienie spadnie na 7,5 ATM i tłoki już się nie chowają i hamują cały zestaw. Szukam sposobu na obniżenie wartości ciśnienia pracy układu pneumatycznego w tej przyczepie.
@bloodyhell666: 8 atm to jest normalne dla dwuobwodowego systemu hamulcowego, ja u siebie robiłem całkowicie nowy uklad masz dwie butle czy jedną? U mnie są dwie butle wiec kupilem dwa zawory hzs 4 nie sa to jakies duze pieniadze. Hamowanie w dwuobwodowym systemie polega na pobieraniu powietrza z butli. Ciągnik nabija powietrze na czerwonym 8 atm, potem na żółtym podaje ciśnienie tez 8 atm i hamuje. Ja w tym zaworze mam
Więc tak:

Mam w domu nowy nie używany hzs4 i właśnie myślałem go podmienić z tym z przyczepy co jest z regulatorem siły hamowania. Chciałem zrobić dokładnie tak jak napiszę @Mich9

W traktorze mam już przerobiony układ pneumatyczny i mam teraz zarówno jedno jak i dwuobwodowy.

@nunu85 nie odbije się to jakoś negatywnie na całym układzie? Jednoobwodowka została zastąpiona przez dwu obwodowke. No ale nie potrzebuje tak wysokiego ciśnienia.

@Mich9 dobrze rozumiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mich9: co za głupoty z tym, że instalacja jednoobwodowa nie wyhamuje takiej przyczepy?
To kiedys, 20 i więcej lat temu, jak nikt jeszcze w rolnictwie nie słyszał o innych hamulcach niż jednoobwodowe, to nie bylo dużych przyczep?
Owszem, były i hamowały.

Nawet dziś, jak kupujesz nowa prxyczepe, także taka 12 czy 14ton, to na życzenie mogą ci zamiast dwuobwodowej zamontować instalację jednoobwodową.

Mi się w tym roku akurat na żniwa #!$%@?ł
@nunu85: Wyhamować wyhamuje, ale powietrza może braknąć bo jednoobwodowy układ polega na upuszczaniu powietrza z zasobnika przy hamowaniu, jak masz wzgórza na drogach to życzę powodzenia. No i w jednoobwodowym jest 5 barów a dwuobwodowym 8 daje dużo więcej. Mam brandyske gdzie ładuje 14 ton i nie wyobrazam sobie na jednobwodowym hamulcu hamować