Wpis z mikrobloga

#katowice #autobusy #pkm #polska #patologiazmiasta #rakcontent #bekazpodludzi
Nie rozumiem dlaczego kierowca miałby dostać wyrok niszczący życie, skoro wypadek był po prostu nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Imo powinnien dostać jakieś prace społeczne, wyrok w zawieszeniu i zakaz prowadzenia autobusów, aut ew. ponieważ oskarżony nigdy nie był karany i nieświadomie, przypadkowo spowodował śmierć
  • 40
@Johnny_mielony: to tak nie działa. Żeby skazać go za zabójstwo ze 148 kk wystarcza ustalenie że miał zamiar ewentualny a nie bezpośredni, tj. że przeciętnie rozsądny człowiek na jego miejscu mógł przewidywać że wjeżdzając busem w tłum ludzi może kogoś zabić i tym samym się na to godził. A nawet jak ustalą że nie miał takiego zamiaru to nieumyślne spowodowanie śmierci też jest penalizowane w art. 155 kk. Oczywiście, są możliwości
@Johnny_mielony: @Chuseok: I tak się prawdopodobnie skończy. Na zawiasach i zakazach. no chyba że zrobią pokazówe. Już pojawiają się pierwsze wypowiedzi specjalistów od psychologi i psychiatrii i mówią one o tym że kierowca dostał prawdopodobnie tzw. Afektu patologicznego i nie był świadomy że robi komuś krzywdę, ani nie podjął świadomie decyzji o morderstwie. A ty chuseok skamlesz i krzyczysz o tej prokuraturze jak byś za głupi był żeby zrozumieć że
@Rudyprzegryw2137: nie mogę znaleźć tego wpisu ale chyba rano czytałem o tym artykuł na wyborczej - mówili że to jest możliwe, moim zdaniem ciężko będzie to wykazać bo biegły będzie się bał podpisać pod kategorycznym stwierdzeniem że zaszła u niego taka reakcja i poniekąd słusznie, trudno odtworzyć procesy myślowe człowieka. O ile nie stwierdzą że ta konkretna mieszanka leków mogła spowodować coś takiego to najlepsze na co może liczyć to gdybanie
@Kosmiczny_pies_Kazak: Argument że biegły będzie się bał podpisać pod czymś takim bo ciężko to udowodnić moim zdaniem jest głupi bo jak ciężko udowodnić że coś takiego zaszło to ciężko będzie też udowodnić biegłemu że się myli no ale pożyjemy zobaczymy.
rgument że biegły będzie się bał podpisać pod czymś takim bo ciężko to udowodnić moim zdaniem jest głupi bo jak ciężko udowodnić że coś takiego zaszło to ciężko będzie też udowodnić biegłemu że się myli


@Rudyprzegryw2137: dziękuję panie mecenasie za taką ocenę mojego argumentu, jak rozumiem zaorałeś więc chyba nie mamy o czym dalej rozmawiać. Oczywiście że będzie się bał podpisać pod wysłaniem na wolność potencjalnie niebezpiecznego człowieka. Jak nie będzie
@Kosmiczny_pies_Kazak: Do tego mówisz że będzie się bał wysłać na wolność kogoś potencjalnie niebezpiecznego. Przecież to idiotym bo jeżeli taka reakcja zaszła to osobnik jest tym bardziej niebezpieczny. Poza tym w artykule o którym mowa ekspert właśnie mówił że leki tego pana mogły przyczynić się do tego efektu
@Kosmiczny_pies_Kazak: Dziękuje typie który masz pojęcie o czym piszesz bo masz fakultety cztery że się nademną pochyliłeś. Nie marnuj już naszego czasu i już się tutaj nie pochylaj. Nikt cię do tej łaski nie zmusza ani o nią nie prosi wręcz przeciwnie.

Zaczepki rodem z gimnazjum to lecą tylko z twojej strony. Szanowny ekspercie z wykop.pl xD
Poza tym w artykule o którym mowa ekspert właśnie mówił że leki tego pana mogły przyczynić się do tego efektu


@Rudyprzegryw2137: pan ekspert jak rozumiem jest biegłym toksykologiem który dostał już odpowiednie dane substancji we krwi i sporządził opinie z uwzględnieniem danych statystycznych w ilu wypadkach zachodzi taka reakcja? Proszę cytat. Albo daruj sobie bo mam dosyć twojego chamstwa.
Zaczepki rodem z gimnazjum to lecą tylko z twojej strony. Szanowny ekspercie z wykop.pl xD


@Rudyprzegryw2137: co jest z tobą nie tak? Kulturalnie ci odpisałem a ty wyjeżdzasz od razu z oskarżeniami o głupotę i teraz o idiotyzm, ale to ja zaczynam zaczepki? Rozumiesz co piszesz w ogóle? Po nicku i sposobie w jaki szybko przeszedłeś do obrzucania mnie błotem wnoszę że jakaś incelska solidarność każe ci bronić typa bo rozjechał
@Kosmiczny_pies_Kazak: To ty zacząłeś szydząc ze mnie od mecenasów, a gdy odpowiedziałem Ci ty samym zacząłeś mi wjeżdżać od typów i chamów i pisać nabuzowany jak by Ci gumka w majtkach pękła bo co bo napisałem że twój argument jest moim zdaniem głupi? To tak bardzo obraziło godność jaśnie Pana? Tak #!$%@? bronię typka w incelskiej solidarności. Bo wcale nie jest tak że jak by rozjechał jej sebka a nie ją
Argument że biegły będzie się bał podpisać pod czymś takim bo ciężko to udowodnić moim zdaniem jest głupi


@Rudyprzegryw2137: nienormalny jednak. Ja zacząłem? Tak, #!$%@?ło mnie bo nie napisałeś nic treściwego błaźnie prócz stwierdzenia że mój argument jest głupi. To miało mnie nie urazić ale ciebie już uraziło nazwanie mecenasem? No XD. Jak nie umiesz rozmawiać to łaskawie nie wchodź w rozmowę albo siedź na incelskich tagach i tam rozmawiaj z