Wpis z mikrobloga

@Nie_znany:
Mam kodzik, dodają do Meilana Finder (zajebisty, polecam, jak potrzeba mogę pyknąć recenzję po używaniu od 7k km).
Mogę odstąpić, bo mam już wszystkie mapy (z poprzedniego Findera, którego mi wymienili w ramach rękojmi).
Ale wolałbym, żeby trafił w łapki kogoś, kto naprawdę z nich skorzysta, a nie do jakiegoś "kolekcjonera" darmochy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polinik - @Nie_znany: 
Mam kodzik, dodają do Meilana Finder (zajebisty, polecam, jak...

źródło: comment_1628080599AxlCoU1Ajr4K581kv84iSc.jpg

Pobierz
@Polinik: nie no to pewnie, a powiesz mi proszę jak to wygląda jak mam na razie tyko Gdańsk odblokowany jako ten jeden darmowy region i będę chciał wyjechać poza, to nie zaplanuję drogi, przestanie mi na telefonie nawigować "turn-by-turn" czy gdzie jest haczyk, bo nie do końca rozumiem z ich strony. Jeśli to się przydaje tylko do komputerów rowerowych to nie potrzebuję, bo na razie nie mam i nie planuję zakupu
@Nie_znany: Nie wiem, mam wszystkie mapy od początku, więc nie wiem, na czym polega ograniczenie.
Ale Komoot zajebiście się sprawdza do planowania trasy, a potem jako nawigacja na telefonie na kierownicy.
@Polinik: właśnie używam komoota i nawigacja z telefonu albo z zegarka jest mega wygodna, wcześniej latałem "na pamięć" z pomocą map google i to był dramat, zgrzytanie zębami i zatrzymywanie się co trzy skrzyżowania, a teraz czy las czy wieś to się jedzie.
Widzę, że tak długo, jak zaczynam trasę ze swojego regionu tak długo mogę ją pobrać offline nawet jak wykracza poza darmowy teren. Dopiero jak sobie zaplanowałem trasę z
@Nie_znany:
To Meilan Finder (wcześniej nazywał się M1) jeszcze wspiera nawigację - wyświetla wskazówki za ile metrów skręcić, trzymać się głównej drogi - czyli kopiuje te nagłówki, które pojawiają się nad mapą w czasie nawigowania z telefonem.
@Nie_znany: jak wygalda wspolpraca Komoot z takim zegarkiem? wyswietla znaki w ktora strone i kiedy skrecic? na dlugo bateria starcza w takim zegarku? wskazowki pobiera z telefonu za pomoca BT (pracuaj dwa urzadzenia jednoczesnie tel i zegarek) czy po zainstalowaniu apki na zegarek, taki zegarej jest samowystarczalny?
@geszue: ja używam Apple Watcha i mi pasuje w zupełności do takiej rekreacyjnej jazdy. Ale nie mam porównania jak to wygląda na innych zegarkach, więc Ci nie powiem co lepsze. Wyświetla za ile metrów i w którą stronę skręcić, problem jest przy jakichś rozjazdach w kilka dróg np w lesie i wtedy muszę się posiłkować mapką na telefonie, żeby dokładniej spojrzeć w którą odnogę pojechać
Pewnie najwygodniejszy jest w ogóle komputerek
@Nie_znany: dzieki. Jezdze podobnie jak Ty, ale od czasu gdy zaczalem zbierac kwadraty potrzebuje planowac trase i w trakcie jazdy trapi mnie wyciaganie telefonu z sakwy. Zreszta, czasami jest chwila wolnego i bez zastanowienia wybiega sie na rower, a tu sie okazuje ze tel prawie rozladowany. Dlatego szukam alternatywy, jakiegos wspomagacza.
@geszue:
Tani uchwyt na telefon za 5 pln na kierownicę plus jakiś wąski powerbank przytrytytkowany do ramy -- robią robotę.
Uchwytu używam tego:
https://allegro.pl/oferta/silikonowy-uchwyt-rowerowy-na-telefon-smartfon-10701457128

Przetyrałem go już w terenie, po lesie, downhillu na MTB - i trzyma telefon jak #!$%@?, nie mam lęków, że mi zaraz spadnie.
Na telefonie nawigacja - testowałem Google Maps, Stravę i Komoota -- Komoot wypada najlepiej, zarówno w planowaniu trasy jak i potem w nawigowaniu.
@Polinik: Cześć, jeśli kod jeszcze nie trafił w inne ręce, to chętnie o niego poproszę.
Korzystam z Komoota w Wielkopolsce, za tydzień wybieram się na tygodniową jazdę po Suwalszczyźnie i chętnie bym skorzystał.
W przeciwnym razie dojeżdżę sobie ten sezon na innych mapach, a za Komootem poczekam na zimowe przeceny :)