Wpis z mikrobloga

Cześć, stoję przed wyborem pieca. Dom, budownictwo lata 80 pustak + klinkierówka ocieplony styropianem 8 cm, w tej chwili jeszcze ogrzewane parter i piętro, lecz będzie niedługo też 2 piętro, łącznie około 300m2, grzejniki żeliwne. W tej chwili ogrzewany jeszcze starym piecem tzw "kopciuchem". Zastanawiam się nad kotłem zgazowującym drewno + gazowy jako support. Drewno mam swoje, więc problem z paliwem na jakiś czas odpada. Problem mam za to ze zbiornikiem buforowym, ze względu na niskie sufity na parterze i w piwnicy, ze zbiornikiem 1000L, gdzie ciepłowłaściwe wyliczyło około 3000L i piec poniżej 20kW. Ze względu na silne wiatry (halny, w zimie dosyć często, mieszkam na Sądecczyźnie) obawiam się, że może być za mało i nie szukać czegoś w okolicach 30 kW.
Zastanawiałem się nad Atmosem 25/32 s/dc lub Blaze Harmony, choć ten nie jest tak popularny jak wcześniejszy. U mnie na wsi gość poleca Stalmarka, lecz opinii na jego temat w necie nie ma żadnych.
Jeśli macie jakieś doświadczenie w tej sprawie poradźcie coś tej kwestii, z góry dzięki.
#ogrzewanie #piec #dom