Wpis z mikrobloga

Idąc logiką opa:

- zakaz prowadzenia pojazdów mech bez prawa jazdy to dyskryminacja osób bez prawa jazdy

- konieczność wykonania badań medycyny pracy przed podjęciem zatrudnia to dyskryminacja osób które nie wykonały tych badań

- zakaz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 lat to także dyskryminacja tych osób


@pat1ryk: Czy któraś z tych rzeczy jest dobrowolna, a następnie wprowadzona w sprzeczności z konstytucją i przez to wymagana?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vin42: nie szczepiąc się stanowisz śmiertelne zagrozenie dla społeczeństwa. Pomimo tego, że przechodząc na czerwonym zagrażasz tylko sobie, to i tak państwo was pilnuje. Nie dziwcie się więc, że i w sprawie szczepionek was przypilnuje

@boskakaratralalala: nie stanowisz śmiertelnego zagrożenia nie siej propagandy tvpis i tvnu. Jak wchodzisz na przejście na czerwonym zagrażasz nie tylko sobie co ty gadasz człowieku...
@Nowy_pisarz: boję się, że antyszczep wyląduje w szpitalu i przez niego nie będę mógł mieć operacji, na przykład. Boję się, że liczba hospitalizacji zacznie rosnąć (bo o to chodzi, nie o liczbę zarażonych) i rząd będzie miał wymówkę do wprowadzania lockdownów. Wypłaszczanie krzywej itp. I mnóstwo ludzi znowu będzie się stresować albo zostanie bez pracy. No, ale w końcu brak pracy to też wolność.
@SamiS doskonale rozumiem.twoje obawy, serio.
Jak pewnie z obserwacji ostatniego roku widziałeś, mówię o faktach - rząd i tak doprowadził do śmierci kilkudziesięciu tysięcy ludzi robiąc szpitale jednoimienne, które ( niestety ) były prawie puste - że nie wspomnę o stadionie narodowym gdzie pomieściliby wielu chorych ( ciężko ) na koronę. Nie obawiałbym się tego opisanego wyżej scenariusza wg mnie jeżeli umrzesz np. W karetce to nie dlatego, że ktoś się nie
@SamiS za granicą ( w Niemczech) zrobiono zamiast szpitali jednoimiennych podział szpitala na pół, pół dla zarażonych a pół dla niezarażonych( wymagany test ) ale chorych na inne choroby złamania, zawały itd. To byłoby rozwiązanie optymalne. Moja znajoma w takim pracuje i widziała kovidowe przypadki na intensywnej. Da się zrobić pytanie czemu rząd tego nie robi... ¯_(ツ)_/¯
@SamiS Moja firma prawie upadła w zeszłym roku z powodu lockdownu i wiem co pisze - chleb i woda plus stres ( firmę założyłem 8 miesięcy przed plandemią - specjalnie tak napisałem ) to co się odwaliło przecjodzi ludzkie pojęcie.
Art. 68. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych


@Dajkoo: Poprzez pałowanie strajkujących, zamykanie lasów i godziny dla seniorów xDDDDDD Ogarnijcie łby, każdy krzyczy wielce, że #!$%@?ć pis, a w przypadku pandemii nagle wielkie zaufanie do (nie)rządu, beka z was
@SamiS hej, niestety mój kolega się zaszepił i zrobiły mu się jakieś zakrzepy i ledwo go w szpitalu uratowali ( rodzina z trójką dzieci ) straszny stres. Po tym jakoś nie chcę - wiem, że różnie może być i wcale mi się to nie musi przytrafić , mimo to jakoś mi się odechciało - sam mam rodzinę i nie chciałbym ich zostawić - na obecną chwilę to trochę jak ruletka. Dodam coś
@SamiS ilość zgonów? Cóż, pytanie czy to akurat mnie nie trafi. Mnie i kolegę łączy jeszcze taka sama grupa krwi. Dodam, że moja druga połowa się zaszczepiła - było w miarę ok, po drugiej dawce dziwnie się czuła ale nic tragicznego. Teraz jeszcze dość ważne- musiała podpisać , że poddaje się szczepieniu dobrowolnie.
Pytanie zasadnicze - mam ubezpieczenie na życie - mala suma ale zawsze coś. Chyba zadzwonię do ubezpieczalni i zapytam
@Nowy_pisarz: Nie da gwarancji, tak samo jak McDonald nie daje gwarancji, że się nie oparzysz kawa - napisane jest, że można się oparzyć, więc rączki umyte. A z ostatnich badań Pfizera wynika, że z grupy placebo więcej osób raportowalo NOPy niż z faktycznie zaszczepionych.
Ja popatrzyłem na statystyki - jaki procent zarażonych zmarł, jaki procent zaszczepionych zmarł. Na wszelki wypadek podszedłem pesymistycznie czyli założyłem, że zarażonych było dwa razy więcej (bezobjawowcy).