Wpis z mikrobloga

Straszą nas jaki to zaraźliwy i groźny jest wariant delta koronawirusa, czyli kolejna któraś tam mutacja oryginalnego pierwszego alfa z Wuhan z końca 2019 roku. A ja wprawdzie wierzę, że jest ta mutacja bardziej zaraźliwa, ale niedowierzam, że jest groźniejsza. Za dobrze pamiętam gdy około roku temu nasz rodzimy ekspert wirusologii prof. Gut w wywiadzie jakimś twierdził autorytatywnie, że wirus na pewno zmutuje bo zawsze tak bywa, ale na szczęście nowe mutacje będą mniej groźne, mniej śmiertelne, choć bardziej zaraźliwe, bo to jest typowe naturalne zjawisko dla wirusów a zwłaszcza dla koronawirusów. A po latach po wielu mutacjach ten wirus skończy tak jak inne ludzkie koronawirusy jako powodujący niegroźne infekcje typu przeziębieniowego.
A jaka narracja obowiązuje teraz w mediach? Ano taka, że mutacja delta jest bardziej zaraźliwa i groźniejsza, bardziej śmiertelna.
WTF, czy ktoś tu próbuje wystrychnąć nas na dudka?
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#koronawirus #szczepienia #wirusologia
  • 13
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Gdy jeszcze cykałem się wirusem z Wuhan przeczytałem sobie książkę o wirusach dla laików, trochę zainteresowany tematem. Taki argument też tam był wymieniony jako powód dla którego nie warto opracowywać szczepionek na przeziębienie. Tutaj już propagandowy pociąg odjechał, nie chodzi o to, żeby informować, szacować ryzyko, tylko straszyć ludzi i przepychać przy okazji zamordystyczne pomysły.
tldr tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 52
@Squatlifter Przestałam wchodzi na Onet, WP, nie słucham radia itd i od razu jestem spokojniejsza

Niby ludzie się śmieją, wyłącz tv, to skończy się pandemia, jednak coś w tym jest

Ja się boję już tylko bezsensownych lockdownów
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Ja Cię nie straszę i sam tez sie nie boje ale Gut nie miał racji. Króliki w Australii próbowali wytępić myksomatoza. Po latach okazało się wbrew temu co początkowo sadzano nie przetrwał najmniej zjadliwy szczep a taki średnio zjadliwy który najlepiej się wpasował w gatunek. Ale oczywiście zgadzam się w pełni. Wywalone jajca na całego na to wszystko.
  • Odpowiedz
@Squatlifter: wedlug obserwacji prof. Raulta w Marsylii w jego szpitalu chorob zakaznych - delta jest lekka odmiana Covida. Grozniejszy byl szczep alfa - angielski. Praktycznie przy delcie nie maja zgonow i mniej ciezkich przypadkow. Wiecej info na kanale szpitala na youtubie
  • Odpowiedz
ciekawe jak się poczujesz jak odkryjesz, że hiszpanka na początku nie była śmiertelna, dopiero któraś fala xD


@slepauliczka: klasyczna taktyka w plaque.inc. Najpierw wykupujesz zaraźliwość, potem objawy
  • Odpowiedz
@Squatlifter: wkurza mnie tylko, że przez takie narrację lekarze czują się zobowiazani do przyjmowania do szpitala duszących się od covida a powinni wywalić szczególnie tych niezaszczepionych zeby szpitale funkcjonowały jak kiedyś. A wez teraz szukaj lekarza który powie niezaszczepionemu z covidem że #!$%@? do domu bo mu łóżko niepotrzebnie bedzie zajmowal.
  • Odpowiedz