Wpis z mikrobloga

@memento_mori: Wirus jest izolowany w płucach. Tylko nieliczni mają ciężki przebieg i wiremię (wirus we krwi i wszystkich tkankach).

Terapia genowa Pfiizera i AZ dostarczana jest domięśniowo, a produkowane w wyniku tego zabiegu białko rekombinowane z domeną Spike nie jest sekwestrowane na błonie komórkowej (co potwierdził producent) i roznosi się po całym ciele od razu.

Oto lista tkanek, w których mamy ekspresję receptora białka Spike:
arysto2011 - @memento_mori: Wirus jest izolowany w płucach. Tylko nieliczni mają cięż...

źródło: comment_1627958173ucya3cyMbegkIyJ2bwjsRv.jpg

Pobierz
@arysto2011: dzieki za odzew. Mam kontakt z doktorka i przez to, ze jest to moja kobieta, strasznie szilluje te szczepionki. Ja nie mam zamiaru sie szczepic, bo mi jest to nie potrzebne, ale mi ciagle suszy o to glowe. Konkretne argumenty mnie interesuja, ze szczepionki to cos wiecej niz "ladny i piekny" rzad przy wsparciu prywatnych firm chce nam wszystkim pomoc. Znajac historie jakos temu nie wierze ( ͡° ͜
@maze:

Infekcja wirusowa z reguly obejmuje pluca. W nablonku oddechowym wirus przyczepia sie do komorek (jak klucz do zamka) dzieki "wystajacemu" z jego powierzchni białku Spike (bialko kolca). Bialko S laczy sie z innym bialkiem na powierzchni pluc - receptor ACE2

Wirus musi sie dostac do komorki, zeby zaczac hakowac komorkowa maszynerie do powielania RNA i produkcji bialek. Dzieki temu zhakowana komorka zaczyna produkowac RNA wirusa i bialka, ktore tworza wokol