Wpis z mikrobloga

Hej. Jestem przerażony z kim ja tu siedzę na Wykopie. Dlaczego kogokolwiek obchodzi to kim była ta dziewczyna? Czy jeśli byłaby lekarką i wracała z dyżuru to wtedy coś to zmienia? Moim zdaniem nie. Ludzie. Z pierwszego filmu który zaczął hulać po sieci widać ewidentnie jak autobus uderza w tłum, wywraca kilka osób po czym rozwścieczony tłum próbuje się wladowac kierowcy do środka. Od tego się zaczęło. Oczywiście że znajdą się ludzie którzy powiedzą a co oni robili na ulicy. Musicie wiedzieć że to jest "boczna" ulica, niektórzy mogą ją traktować jak deptak tym bardziej o 6, tym bardziej gdy jest się pijanym czy naćpanym. Czy to że ktoś jest pijany, daje mi prawo do tego żeby go rozjechać nawet gdy chodzi po drodze? Oczywiście że nie. Odpowiedzialność za zdarzenie ponosi kierowca, który zachował się agresywnie. Normalny człowiek zatrzymałby się i nie ryzykował spotkania z patologią. Kierowca szukał problemów, chciał wystraszyć ich autobusem, szkoda że nie wziął pod uwagę że w autobusie są drzwi przez które mogą wejść którym nie podobało się pierwsze uderzenie. Nie ma innego winnego jak kierowca. Nie ma żadnych okoliczności łagodzących. To on ich sprowokował, nie na odwrót.
#katowice #wypadek #ztm
  • 42
@Atreyu: Oczywiście że nie są równi dla mnie mordercy czy złodzieje mają mniejszą wartość niż zwierzęta gospodarskie, które przynajmniej są pożyteczne. Nie oceniam tej dziewczyny, bo jej nie znam, ale sam fakt że mając dwójkę dzieci uczestniczy w bójce na środku ulicy o czymś mówi.
@furmaniok:

Normalny człowiek zatrzymałby się i nie ryzykował spotkania z patologią.

No własnie tyczy się to też wszystkich innych uczestników zdarzenia.
@furmaniok: A ja mam cały czas beke, że wykop się zesrał o jakiegoś jednego ludzkiego śmiecia jakich mamy 8 miliardów na świecie tylko dlatego, że mamy filmik, na który można popatrzeć XD Codziennie ktoś umiera ale tutaj hurr durr kierowca morderca czy inne gówno, kogo to serio obchodzi XD?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czy jeśli byłaby lekarką i wracała z dyżuru to wtedy coś to zmienia?


@furmaniok: Tak. Zmienia. Podstawowa psychologia

Dlatego lepiej są traktowane osoby wysoko postawione społecznie od nizin społecznych, dlatego osoby piękne są lepiej traktowane od brzydkich.
@furmaniok: smutne ale prawdziwe. zgadzam sie calkowicie. zawodowy kierowca czeka w bezpiecznej odleglosci i dba o swoje i pasazerow zycie nieprowokujac. niedaje sie poniesc emocja i zglasza fakt dyspozytorowi. ludzie sie spoznia trudno ale kazdy wroci do domku zdrowy i bezpieczny. a jak mial depreche to zwolnienie lekarskie albo zmiana pracy na mniej stresujaca bo moze sie cos stac ze kogos zabije i bedzie za to odpowiadal.