Wpis z mikrobloga

Od 2 miesięcy jeżdżę na takich oponach: Nexen N'Fera SU1 Dzisiaj kolejny raz jadąc w solidnym deszczu bardzo negatywnie mnie zaskoczyły: na skrzyżowaniu 90 stopni (ale takim szerokim), przy prędkości ~45 km/h mocno mnie zarzuciło i byłem bliski #!$%@? w auta z naprzeciwka. Na suchym trzymają super, ale na mokrym to jest #!$%@? dramat ¯\_(ツ)_/¯

Macie z tymi oponami jakieś doświadczenia? Na co warto je wymienić? Styl jazdy nie emerycki, ale też bez przeginania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja
  • 15
@Endr3w: Chińskie kapcie mają właśne tak #!$%@?łe mieszanki. Mam imperiale i na suchym kleja jak #!$%@?. A trochę wody i ślizgawka. Łopona 225 więc nie taka wąska.
@Endr3w: Ale opon nie kupujesz pod to żeby kleiły na suchym bo na suchym to każde gówno klei (chyba ze zużyte lub ugotowane). Kupujesz właśnie po to żeby możliwie najlepiej kleiły na mokrym.
Ja raz miałem tanie chińczyki zeetexa i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć na mokrym, co mnie zaskoczyło, bo zamysł był od początku na tanie opony i nie oczekiwałem zbyt wiele. Spotkało mnie kilka srogich ulew i nie dały mi nawet cienia niepewności, wszystko było jak na markowej oponie. Teraz powróciłem do klasy premium, bo sobie sprawiłem mocniejsze auto, ale do dziś wspominam wrażenia z jazdy na nowym komplecie 16tek za
@BajerOp: miałem w poprzednim aucie i była zajebioza zarówno na suchym jak i mokrym, ale zewsząd słyszałem opinie, że szybko się zużywają i namówili mnie na zmianę. No to mam zmianę :D

@SpokojnyPan: no właśnie zadziwiają mnie te mega pozytywne opinie w necie¯\_(ツ)_/¯

@ThePPicasso: ja to wiem, nie spodziewałem się, że nowa opona może się okazać aż takim gównem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Chillmos: