Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Właśnie pierwszy raz w życiu dzwoniłam na #112.
Jestem na #camping w Lake District w #uk, robi się ciemno i na szczycie największego wzgórza pic rel ktoś świecił latarka jakby jakiś sygnał. Sprawdziłam teraz jak wygląda sygnał SOS ale teraz nie jestem w stanie stwierdzić czy to było to. Połączyli mnie z #policja, wytłumaczyłam lokacje i nie wiem czy coś z tym zrobią czy nie. Babka mi tylko powiedziała że to może być ktoś z latarką czołową. I że jak usłyszę krzyk albo gwizdek żebym zadzwoniła znów. (jestem w cholere daleko i nie ma opcji żebym usłyszała). Ciekawa jestem czy w przypadku takiego zgłoszenia podejmują jakieś działania.

Edit. Właśnie ktoś dzwonił zapytać czy widziałam to znów, ale nie widziałam więc nie wiem.
Pobierz
źródło: comment_16277658922LE70jar8u8d9acIBqX6XG.jpg
  • 19
Sprawdziłam teraz jak wygląda sygnał SOS


@petugh: 3 krotkie, 3 dlugie i 3 krotkie. Zapewne masz latarke, sprobuj odpowiedziec jakims sygnalem jak sie znowu pojawi, ktos kto stara sie o odpowiedz bedzie 'nasluchiwac'.
A propos lokalizacji, slyszalas o aplikacji What3Words?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papapapuga: Tak mam latarkę, ale od telefonu na policję nic juz nie było. Wydaje mi się, że szlak musi być z drugiej strony, bo jak ktoś schodzi to nie ma opcji że schodzi po ciemku. Nie znam tej apki, sprawdzę
Nie znam tej apki,


@petugh: Swiat jest podzielony na kwadraty 3x3 metry. Kazdy z kwadratow jest jednoznacznie identyfikowalny 3 wyrazami, dzieki ktorym sluzby ratownicze zlokalizuja poszukiwany fragment w ciagu kilku sekund.
Co ciekawe: wyrazy nie tlumacza sie, w angielskiej wersji jezykowej wyrazy sa zupelnie inne jak w polskiej.
Polecam.
@RKarolR: każda metoda namierzenia zgłaszającego, która zgłaszający może się posłużyć jest dobra. Jeśli zglaszacz potrafi powiedzieć, że podaje trzy słowa lokalizacyjne "wyrób.garść.okazja", to ONA ma możliwość wygooglac to i z dokładnością do trzech metrów namierzyć typa w środku lasu. Alternatywą jest korzystanie z Google Maps i tłumaczenie zgłaszającemu jak znaleźć swoją pozycję.
@insystem to nie tak różowo. Pracodawca nie daje tygo typu narzędzi są ośrodki gdzie nie mogą wnieść nawet telefonów. Walczymy dlatego jak lwy o wprowadzenie AML, który nie będzie wymagał robienia tego typu cyrków. Wracając do rzeczonej aplikacji szansa na to że operator będzie wiedział co to jest niewielka, a że będzie ja5 miał na telefonie jeszcze mniejsza, a że będzie umiał ją użyć jeszcze mniejsza. Aplikacja nie przerabia słów w współrzędne
@RKarolR: nie ucz ojca dzieci robić i zanim zaczniesz mi opowiadać o systemie sprawdź mój profil lepiej :)

Wdrożenie AML obecnie jest ciężkim tematem dla DT MSWiA, skoro nie radzą sobie z możliwością centrali DGT w zakresie wysyłanych informacji.

Powtarzam, każda metoda, której użyć potrafi zgłaszający jest dobra. Nie idealna, ale dobra.
@RKarolR w UK którego dotyczy post system 3words działa i jest reklamowany wszędzie od kilku lat. Podanie współrzędnych przez telefon który może mieć słaby zasięg jest trudne, łatwo się pomylić lub źle zrozumieć cyfrę, sprawdzanie czy się dobrze podyktowało też może sprawiać kłopoty bo trzeba oderwać telefon od ucha. Do tego UK ma współrzędne po obu stronach "0" więc trzeba określić czy jest się na wschód czy zachód od Greenwich. Odczytanie trzech
Odczytanie trzech słów jest proste


@Pieron: No właśnie nie do końca. Największym minusem tego systemu są dziwne nieraz słowa. Które dla osoby, u której angielski niej jest językiem ojczystym może być problematyczne.

źle zrozumieć cyfrę

No właśnie cyfr masz całe 10 do wyboru. Z czego raczej nie brzmią podobnie. Ze słowami jest trochę gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego zamknięty system. Jak firma padnie, zniknie baza
@GregPelka mówisz, że podyktowanie przez telefon 51,7943689, 19,4425305 + upewnienie się przez operatora, że dobrze zapisał jest prostsze niż wypowiedzenie tomorrow, putty, unhappy (mieszać, siwe, trzymać w wersji polskiej)?
@Pieron:
ambulance.chaser.lawyers
ambulances.chaser.lawyer

Dwa różne miejsca. Bądź tu operatorem, jak dzwoni pakistaniec czy inny poliak xD
Przeliterowanie trzech słów zajmie tyle samo albo i więcej czasu niż 19 cyfr, a ryzyko pomyłki IMO większe.

ps: To jest prawdziwy standard przyszłości: https://what3emojis.com/ xD