Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze, gdyby ktoś miał kilka godzin wolnego i nie wiedział ci ze sobą zrobić to zapraszam do Krakowa. Odjazdy z centrum przesiadkowego na Sądowej, co 15 minut mamy na zmianę interbus i unibus. Bilet pełny jedyne 12 złotych, zdarzało mi się tyle zapłacić za marchew w Lidlu. Polecam serdecznie taki styl odpoczynku i relaksu. Ja skorzystalem. Jadę w autobusie pełnym kobiet o różnych rasach. Jest komfortowo. I wporzo.

Taguję : #katowice #krakow #interbus #unibus #autokar #podroz #wycieczka
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: serio? Jak kiedyś patrzyłam to były co kilka godzin, plus dłużej na dworcu i trzeba szukać, który peron. Autobus jedzie 1.10, więc krócej.

@little_muffin: To było kiedyś, obecnie linia w większości ruszona po modernizacji i masz czas 1-1:20. A jak skończą całkowicie to zejdą nawet do 40 minut. Obecne na tej trasie jeździ KŚ, Polregio, Intercity i cenowo to 14 - 15,50 zł. A busy kosztują tyle tylko właśnie
@sylwke3100: busy aktualnie kosztują 12 z tego co jechałam z 2 miesiące temu, więc cenowo dalej bus na plus. Jak im się uda osiągnąć 40 minut to będzie to argument za, jak na razie nie jest. Dużo szybciej jest wydostać się z dworca autobusowego, w obu przypadkach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: busy aktualnie kosztują 12 z tego co jechałam z 2 miesiące temu, więc cenowo dalej bus na plus. Jak im się uda osiągnąć 40 minut to będzie to argument za, jak na razie nie jest. Dużo szybciej jest wydostać się z dworca autobusowego, w obu przypadkach.

@little_muffin: Przecież pociąg już na starcie ma argument. Choćby brak korków które niejednokrotnie dyskredytują te 1:10 (sam nie raz jechałem 1:40 jak się
@sylwke3100: jeździłam baardzo często na tej trasie i korków praktycznie nie ma, prawie zawsze dociera się w tym czasie, czasami nawet te 5 minut wcześniej. Ale jak ci pasuje droższy pociąg, z dłuższym czasem dotarcia na niego, dłuższymi kolejkami do zakupu biletu itd. to spoko. Twoja wolna wola. Dodam, że autobusy są co 15 minut i jak się nie zmieścisz do jednego to jedziesz drugim za 15 minut, a nie czekasz
@sylwke3100: jeździłam baardzo często na tej trasie i korków praktycznie nie ma


@little_muffin: No nie szczególnie w samym KRK( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jak ci pasuje droższy pociąlg


@little_muffin: Różnica niewielka

z dłuższym czasem dotarcia na niego


@little_muffin: W moim wypadku i nie tylko aby dostać się do autokarów w Katowicach muszę dojechać do śródmieścia tramwaje (co jest ok 20 min) + spacerek na
na sądową


@sylwke3100: to jest jedyny minus dla mnie aktualnie, lepsze było poprzednie stanowisko. Nie mam dziecka, ani roweru, wiec reszta rzeczy mnie mało interesuje. Nie chcę się też zatrzymywać na trasie bo niby po co? Chcę dotrzeć z punktu a do b. Dla mnie na razie nieopłacalne i cenowo i czasowo. Może jak skrócą czas to będę to brała pod uwagę.