Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Krzewka wiem wiem, dziś będę podpisywał umowę kredytową z ING, więc dopytam, chciałem się przygotować na ewentualność wpłacania całego wynagrodzenia, chyba że z pracodawcą się umówię na wypłatę na 2 konta, ale nie wiem czy to nie za dużo zachodu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spec_IT: jak masz konto w innym banku to ustswiasz przelew na 2k i grosz i dzień później zwrotny i zapominasz o sprawie. Nie musi być to wynagrodzenie.
  • Odpowiedz
@spec_IT Mam i miałem pełno takich kont z wymaganym wpływem. Tylko jedno i to lata temu miało wymóg, że przelew musi być z konta, które nie należy do mnie. Robiła więc mi ten przelew żona. Natomiast było to jasno zapisane w regulaminie, czego u Ciebie nie ma. Obecnie kasa zawsze na początku miesiąca lata automatycznie po moich kontach i warunki są spełnione.
  • Odpowiedz
@fjord: @ms93: @fegwegw: @spec_IT:
A ktoś wie jak wygląda sytuacja gdy się ma kredyt hipoteczny, rzuca pracę na jakiś czas nie mając wtedy żadnych dochodów, ale raty się opłaca normalnie (np. z oszczędności).
Bank to obchodzi w ogóle czy mam pracę po przyznaniu kredytu?
  • Odpowiedz
@spec_IT: W przypadku banku ING wymagany jest wpływ 2000 zł z dowolnego źródła. Wpływy są wymagane przez trzy lata. Brak spełnienia tego warunku wiąże się z trwałym podwyższeniem marży.

Bank to obchodzi w ogóle czy mam pracę po przyznaniu kredytu?


@Poldi7777: W większości umów kredytowych znajdują się postanowienia obligujące do informowania banku o takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
@marcpol: W sumie ciekawe. Poinformuję bank, że aktualnie nie mam pracy, bo potrzebuję odpocząć pół roku, a oni mnie będą gonić: "chłopie weź się do roboty"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie nic nie będą robić w tej sprawie dopóki rata jest spłacana.
  • Odpowiedz
@marcpol: czyli wystarczy raz zapomnieć przelewu i marża jest podwyższana na trzy lata?


@LepiejWcaleNizPozno: Marża jest wtedy podwyższana na cały okres kredytu. Nie tylko ten bank ma takie zasady.

@marcpol: W sumie ciekawe. Poinformuję bank, że aktualnie nie mam pracy, bo potrzebuję odpocząć pół roku, a oni mnie będą gonić: "chłopie weź się do roboty"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie nic nie
  • Odpowiedz
@marcpol: Czyli wychodzi na to, że po prostu nie informować, bo niby skąd będą wiedzieć, że aktualnie nie mam pracy.


@Poldi7777: Takie decyzje podejmuje większość kredytobiorców, trzeba jednak pamiętać, że w umowie kredytowej znajdują się postanowienia o których napisałem.
  • Odpowiedz