Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak mnie denerwuje ten angielski. Wszystko byłoby dobrze, dziś miałbym już C1 gdyby nie te głupie słowa zależne od kontekstu. Załóżmy głupie "obtain", "received" albo "gain". Które użyć? No to zależy. Najbardziej wkurzający, nielogiczny język. Już niemiecki jest łatwiejszy bo tam jak coś jest napisane to jest tak i już ale nie w angielskim. Czy głupie "responsible" albo "accountable" albo "reliable" co znaczy odpowiedzialny. W polskim nawet jest tylko odpowiedzialny i zawsze się go używa niezależnie od kontekstu. Tak tylko musiały wymyślić angielskie snoby. Gdyby niemiecki był międzynarodowym językiem to już 12-latki mówiłyby bez problemu na poziomie C1 ale nie, trzeba było walnąć angielskim. Gdyby każdy język był tlumaczony 1:1 to dziś wszyscy byśmy mówili w kilku językach na poziomie C1 ale nie, zawsze musi być trudność. Macie "needles to say" co oznacza nie trzeba dodawać ale dajcie tylko "needle" to macie już igłę.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6102840a2cf3e1000bf56e5a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Co to za strumień świadomości...

Gdyby każdy język był tlumaczony 1:1 to dziś wszyscy byśmy mówili w kilku językach na poziomie C1


XDDDD

Angielski to jeden z łatwiejszych języków, w niemieckim doszedłeś do odmiany przez przypadki, czy jeszcze nie?
P. S. Needless = bez potrzeby (need + less)
Needles = igły (needle + s)
Gdzie tu trudność?
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jestem jakimś językoznawcom, ale wydaje mi się że "gain" to pozyskać- implikacja jest że coś zrobiło się samemu. "obtain" to zyskać - tutaj kontekst wejścia w posiadanie uważam za neutralny, czyli nikt nie pomógł. Przy "received" to otrzymać - ewidentnie ktoś coś nam dał.
Zgodzę się że są lepsze języki na język międzynarodowy niż angielski - ale on nie jest zły, i jak widzisz, w polskim też mamy mnóstwo