Wpis z mikrobloga

Możesz być kim tylko zechcesz... pilotem boeinga, lekarzem, adwokatem, programistą, architektem, fotografem, dj-em, żołnierzem jednostek specjalnych, policjantem z oddziału antyterrorystycznego, a na internecie i tak ci doradzą żebyś został #!$%@? spawaczem, albo glazurnikiem xD xD. Wyobrażacie to sobie? Jeden programuje system do obrazowania żył bez konieczności zabiegu koronografii, inny lata boeingiem na Seszele, Malediwy, czy na Dominikanę, a ten będzie wygrywał życia #!$%@? ze spawarką w hali w 45 stopniach między innymi wąsaczami z promilami we krwi, jebiąc wszystkie weekendy żeby zarobić 5 koła netto xD xD
Dla was już nie ma nadziei.
Jakby mi syn przyszedł któregoś dnia do domu i powiedział "tato, chcę zostać glazurnikiem" to bym go przykuł łańcuchem do komputera z odpalonym visual studio i podręcznikiem symfonia Grębosza xD i nie pozwolił odejść od komputera aż nie napisze przynajmniej gry w statki i kalkulatora xD

#pracbaza #januszalfa #kariera #korposwiat #zalesie
  • 27
  • Odpowiedz
@booolooo: Tak, tak, 8 tysięcy tygodniowo i każdy glazurnik lata po roku audi r8. Weź ty się jebnij w łeb dzieciaku xD
Prędzej glazurnik poprosi mnie o pożyczkę bo nie ma na ratę providenta niż będzie zamożny i cokolwiek odłoży żeby potem "żyć z odłożonej kasy". Bądź poważny. Znasz jakiegoś zamożnego "fizycznego fachowca"? Ja nie.
  • Odpowiedz
@Huciok: nie. WYDAJE CI SIĘ, że byś dostał pracę. Nie masz pojęcia co się działo i dzieje na rynku na entry level.
Także bardziej powinieneś napisać "robol here" zamiast "java here".
Inna sprawa. Wskaż mi, gdzie napisałem, że NIE SZANUJĘ pracowników fizycznych?
Jest to po prostu ciężkie, siermiężne przebijanie się przez codzienność, nijak nie przypominające życia z tvnowskiego serialu. Jak wspomniałem, jeżeli kogoś zmusiła sytuacja życiowa - nic tutaj nie komentuję,
  • Odpowiedz
@omajgydnes: tak jak ze wszystkim, przeciętny jest na budowie u GW albo u dewelopera za 1k na tydzień.
Dobry glazurnik, jak zamówisz, prywatnie łazienki za mniej niż 4-5k nie weźmie. Spróbuj umówić na robotę z polecenia dobra osobę, to się przekonasz.

Dzieciaku zielonko, morda.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Huciok: nie. WYDAJE CI SIĘ, że byś dostał pracę. Nie masz pojęcia co się działo i dzieje na rynku na entry level.

Także bardziej powinieneś napisać "robol here" zamiast "java here".

Inna sprawa. Wskaż mi, gdzie napisałem, że NIE SZANUJĘ pracowników fizycznych?

Jest to po prostu ciężkie, siermiężne przebijanie się przez codzienność, nijak nie przypominające życia z tvnowskiego serialu. Jak wspomniałem, jeżeli kogoś zmusiła sytuacja życiowa - nic tutaj nie komentuję,
  • Odpowiedz
@omajgydnes: Przebranżowmy się wszyscy na IT - nagle okaże się, że nie będzie miał kto produkować żywności, nie będzie miał kto jej transportować i nie będzie miał jej kto sprzedawać. Niemal każda praca jest potrzebna a promil jest tych, którzy mogą programować w Google czy opracowywać lek na raka, tak jak promil jest chłopaków trenujących piłkę, którzy mają szanse dobić do poziomu Lewandowskiego.
  • Odpowiedz