Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem elektryk dał dupy jak ciągnął kable, i pościł mi tylko jeden kabel antenowy z dworu do domu, wiem że mogę mieć teraz tylko naziemna albo satke na wszystkich tv, jest może jakaś możliwość żeby naprzykład zamontować na dworze antenę od naziemnej i od satelity i jakość pościć to po jednym kablu do domu i tam jakoś to rozbić, satka na jeden tv a naziemna na resztę tv? W domu bd miał taką Ala rozdzielnie z której idzie kabel antenowy na każdy pokój. #antena #satelita #naziemna #elektronika #elektryka #elektryk
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bakardi: Możesz zsumować sygnał telewizji naziemnej i satelitarnej i puścić jednym kablem. Montujesz na zewnątrz antenę naziemną i satelitarną, łączysz oba kable tzw. zwrotnicą antenową (grunt, aby było w opisie oznaczone wejście na antenę sat i drugie na naziemną i przepuszczała ona napięcie do anteny, będzie oznaczenie "DC pass" lub podobne), potem sygnał "zsumowany" idzie jednym kablem. W domu montujesz rozgałęźnik antenowy z jednym wejście i dwoma wyjściami: jednym sat, drugim
@Bakardi: jak chcesz mieć więcej niż jeden dekoder sat, albo z opcją nagrywania dowolnego programu to muszisz dość drogi konwerter satelitarny kupić na więcej dekoderów to jeszcze multiswitch do tego dostosowany taniej więcej kabli puścić nawet jak kuc trzeba