Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy praca w korpo ma jakieś plusy, prócz niskich wymagań? Co czytam opinie o różnych firmach to ciągle narzekają, że są traktowani jak śmiecie, że zwierzchnicy mają ich w dupie, że działy od zarządzania zasobami ludzkimi nie starają się poczynić jakiejś mediacji i tak dalej. Zatem powtórzę pytanie. Czy praca w korpo ma plusy, prócz niskich wymagań? Jeśli tak to jakie jeszcze?

#praca #korpo #korposwiat #hr #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f988ba2eb63b000a8e655c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania: Tylko się wydaje, że jest tak źle bo ludzie którym jest dobrze w korpo nie piszą o tymc codziennie w przeciwieństwie do ludzie rozczarowanych.

Plusy
-Praca organizowana zgodnie z prawem
-Dbanie o etykę pracy
-Wypłata zawsze na czas
-Myślenie w dużej skali
-Świetne miejsce dla ludzi wykazujących inicjatywę i jednocześnie umiejących pracować w zespole
-Dbanie o pracownika

Dla kogo nie jest korpo:
-malkontentów - korpo oduczyło mnie narzekać jako zachowanie
OP: @Joachim_Mordechaj: co rozumiesz poprzez normalne zarobki? 3k na rękę? jaki awans? jak czytam opinie o tych korpo to wszędzie czytam, że jak nie jesteś jakimś tam kumplem janusza czy karyny z hr to możesz wykonywać 300% normy, a na wyższe stanowisko pójdzie jakiś paweł czy jacek co się z nim kaśka przespała

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
UprzejmaKrowa: @omajgydnes: odpowiem za OPa... wszelkie stanowiska do korporacji outsourcingowych, gdzie robisz za pierwsza linie wsparcia/pracujesz w jakims operations centre. W takiej ppracy w praktyce na poczatek to i tak tylko odbierasz polaczenia od uzytkownikow, robisz proste taski oparte o ugruntowane procedury. Polecam byś sprawdził Atosa w Bydoszczy pod tym kątem

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @omajgydnes: z tym dukaniem to przesadziłem, ale przecież wymóg znania języka angielskiego jest łatwiejszy do spełnienia niż doświadczenie na podobnym stanowisku, widziałem oferty do pracy jako młodszy księgowy, w których wymagali pracy w podobnym zawodzie minimum 2 lata, a było tam tylko jakieś śmieszne księgowanie faktur xD przecież to parodia, bo to chyba najłatwiejsza rzecz, musisz znać kilka kont syntetycznych i ewentualnie analitycznych i to wszystko,

Ten komentarz został
@AnonimoweMirkoWyznania: nie. Nie można. Wymagania są jasno określone. Ja swobodnie wypowiadając się po angielsku używając prostych konstrukcji gramatycznych, bez Dukania, zastanawiania się jak to powiedzieć po ang dostałem notę od rekruterki B1. I było to duuuzo powyżej "dukania".
Acz szacunek za tą ofertę.
Mimo wszystko jestem nią dosyć mocno zaskoczony:
"
You need only two things:

One of the following languages: German, French, Russian, Greek, Turkish, Serbian, Czech, Slovak and English
OP: @omajgydnes: a gdzie ja napisałem, że A2 to dukanie? to była jedynie figura literacka mająca pokazać jak kolosalne są różnice w przyjmowaniu do korpo w porównaniu do zatrudnioania w małych firmach czy tam kancelariach. Jeśli ktoś nie zna j. angielskiego w stopniu minimum b1 czy tam b2 w 2021 to nie wiem gdzie się uchował, skoro w większości szkół jest to przedmiot obowiązkowy, a nawet jeśli nie, bo na
@AnonimoweMirkoWyznania: jest bardzo wiele ofert pracy gdzie wymagania są nieadekwatne do docelowych obowiązków na stanowisko. To już jest norma. A jest to spowodowane tym, że jest po prostu nadprodukcja ludzi chcących pracować w tych sektorach i trzeba coraz bardziej podkręcać wymagania żeby jakoś ich filtrować. Co prowadzi do takich nie raz absurdów jak wymagania 3 lata doświadczenia komercyjnego na stanowisko juniorskie gdzie ja po roku byłem midem ze stawką mida. Absurd
RzeczywistyGrabarz: @omajgydnes: podeslalem ci bo tam zaczynalem w 2013, w wakacje organizuja tez rozne akademie, gdzie ucza cie wwszystkiego od zera na koniec masz test wiedzy - zaliczasz to dostajesz sie na stanowisko juniora

https://jobs.atos.net/job/Bydgoszcz-ATOS-ACADEMY-SharePoint-ACADEMY-Bydg/696286201/

Jak pisalem zaczynalem tam w 2013, teraz b2b pod klientow z zachodu wychodza okolice 5-5,5 tys euro juz po zusie i podatkach.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: nie masz racji. Wielu ludziom WYDAJE się, że znają angielski bo rozumieją piosenkę czy film. A jak trzeba otworzyć mordę i powiedzieć coś konstruktywnego, albo opowiedzieć po angielsku o swoich obowiązkach w pracy lub projektach to jest error, rozdziabienie mordy i eee eee eee.
Brałem udział w wielu rekrutacjach i angielski B2 miał wpisany #!$%@? KAŻDY. A na starcie 3/4 osób nie było w stanie powiedzieć po angielsku jakie mają