Wpis z mikrobloga

#motorycjazja #motocykle #motocykle125

Miruny mam pytanie. Pacjent honda cbr 125 jc39 na wtrysku 2007 rok. Miałem problem z odpaleniem, ale po wymianie świecy wszystko ruszyło. Teraz od czasu do czasu jak ruszam to mi gaśnie. Zawauzyłem, że na jałowym biegu delikatnie faluje. Co warto byłoby sprawdzić? Miał ktoś podobny problem? Zastanawiam sie, czy wina moze byc np. starej benzyny? Bo chyba stoi jeszcze tam z zalania przed zima?
  • 6
@r00ti: Benzyna sprzed roku raczej nie jest większym problemem, może za uboga mieszanka. Filtr paliwa, pompa, może wtryskiwacz. Filtr powietrza tez warto sprawdzić czy nie zasyfiony, ewentualnie czy między airboxem, przepustnica a głowica nie ciągnie lewego powietrza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EnderWiggin: @MundY: sprawdziłem filtr powietrza czy dokręcona obudowa itp. Po zasłonięciu wlotu powietrza motor gaśnie po paru sekundach. Czy przy zatkaniu powinien odrazu gasnąć? Filtru paliwa chyba nie ma ten model, w sensie takiego wymiennego, może jakieś sitko w baku
@r00ti: No to tak mniej więcej powinno być, jeżeli chodzi o zdławienie. Filtr paliwa wydaje mi się ze jest pod bakiem. A jeżeli chodzi o wtryskiwacz to możesz go sprawdzić sam. Na yt powinieneś znaleźć kilka sposobów. Co do pompy paliwa to warto się upewnić bo coś tam podawać może ale jej wydajność może być marna, jeszcze tak w sumie dla pewności sprawdzałeś czy przewód zapłonowy jest odpowiednio na świece założony?