Wpis z mikrobloga

@zolwik89: jak masz prawo jazdy, to po wszystkich szkoleniach i jazdach z różnymi instruktorami, co trwa około miesiąca, zarobisz z dodatkami zmianowymi od 2200 do 2800 netto, w zależności od ilości świąt, niedziel, sobót i tym podobnych zmiennych. Goła pensja, bez dodatków 1900 na rękę, umowa taryfowa ale w każdym mieście są inne dodatki i premie więc tu będą różnice
  • Odpowiedz
@giocarte: u nas bronią się rękami i nogami przed Solarisem, aczkolwiek yebli stację wodorową a nie ma komu dostarczyć busów i coś czuję że te wodorowe zamówią Solarisy właśnie, szczególnie że w zeszłym tygodniu mieliśmy wizytę panów w garniturach ze Solarisa
  • Odpowiedz
@lalalama: tych Solarisów jeździ wszędzie kupa, aczkolwiek u mnie w mieście przewoźnik miejski nie chce ich kupić ze względu na wieloletnią współpracę z Mercedesem. Ale teraz mają problem, bo przegubowe elektryczne Mercedesy nie zdały testów w tym pagórkowatym mieście (zero mocy na ostrych podjazdach) i trzeba szukać innych alternatyw, a z napędem wodorowym Mercedes w ogóle nie oferuje xD w przeciwieństwie do Solarisa, jest w ofercie od 3 lat.
  • Odpowiedz
@lalalama:
Solaris sobie naprawdę zbudował dobrą markę w Niemczech. Obecnie w Niemczech niemal wszystkie miasta wymieniają floty na przyjazne środowisku pojazdy i właściwie to w tym segmencie jest u nich na rynku trzech największych graczy - Mercedes, Solaris, Man . I generalnie nie powiedziałbym, ze Mercedes czy Man tak jednoznacznie wygrywają ta konkurencję. Solaris kusi dobrym portfolio ( mnóstwo miast które sobie chwalą ) i korzystniejszymi cenowo warunkami niż Mercedes.
  • Odpowiedz
@noctem_corvus hiszpański (a dokładniej nawet baskijski) jest inwestor, czyli CAF, ale Solaris jest zarejestrowany na Polskę, a nie na Hiszpanię, więc póki co nie jest hiszpańską firmą. To tak jakby stwierdzić, że hiszpański (czy jak kto woli kataloński) Seat oraz szwedzka Scania są niemieckie, bo należą do koncernu Volkswagen. XDDDD
  • Odpowiedz
@cavird: Miras są u nas Grecy reprezentujący poziom A1, na każde pytanie odpowiadają "ja ja" ( ͡° ͜ʖ ͡°) aczkolwiek oficjalnie wymagają z tego co pamiętam B1, jak rozumiesz co się do ciebie mówi to nikt o certyfikat nie będzie pytał. A ci co nie rozumieją mają najbardziej przesraane jak idzie info przez radio ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do doświadczenia z
  • Odpowiedz