Wpis z mikrobloga

oraz lepsze niż robi iPhone 12 w reklamie


@goorskypl: to będzie trudne. Ale jeśli nie mówimy o nowym zestawie na fakturę, to za 6k bez problemu ogarniesz zestaw Sony A7II + Tamron 28-75. Wykonałem tym zestawem co najmniej kilka zdjęć uznanych przeze mnie i co chyba najważniejsze, przez innych, przyzwoitych zdjęć.
Nie jest to zestaw idealny, zwłaszcza aparat, ale jest ok.
@goorskypl: ja bym proponował Sony A6400 np i jakiś fajny obiektyw (tutaj właśnie w zależności od potrzeb) Sigmę 16, albo Sigmę 30 lub Sigmę 54. Tylko żaden aparat Ci sam nie zrobi zdjęcia, co akurat telefonom często się udaje, bo mają dużo bardziej zaawansowane funkcje automatycznych korekcji. Czego nie mogą sobie wyciągnąć z tej małej optyki i matrycy to sobie obliczają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goorskypl: za 1k kupisz już aparat z obiektywem który (jeżeli masz chęć nauki obroki) po obróbce będzie dawał mega zdjęcia. Każda złotówka wyżej to tylko lepsza ergonomia, nowsza technologia, wyższa jakość. Ale takim D7000 z jakąś stałką robi się dobre zdjęcia. Ba nawet d3100 z obiektywem 18-105.
Mówi się ze "to nie aparat robi zdjęcia a fotograf" i mimo że brzmi to dennie to jest w tym sporo prawdy. @kuraku:
@kuraku: a Ty to niezle pomagasz.


@daczka92: no dzięki, staram się. To, do czego się odnosisz było komentarzem do słów OPa. I serio, pojedynek D3100 vs I12 przy porównywalnym kadrze może skończyć się słabo, szczególnie jeśli d3100 ma jakiegoś miernego kita. Fotografia obliczeniowa działa cuda.
Generalnie polecanie 10-letniego aparatu, to średni pomysł, przecież to już jest muzeum. Nawet mój pomysł, z wyłączeniem obiektywu, to już stary temat. Najlepszą opcję podał
@kuraku: gość chce robić amatorsko zdjęcia i uczyć się lightrooma a Ty mu mówisz, ze "za 6k będzie ciężko".
ja robilem wesela sprzętem wartym moze z 5k w sumie (wliczajac obiektywy i lampy), robilem sesje na okładki albumów muzycznych, wiele sesji zdjęciowych w studiach fotograficznych, zlecenia komercyjne.
jedyne za co więcej zapłaciłem i się opłacało to pełna klatka, a reszta co jest droższe to tylko ergonomia i jakieś bzdety typu wifi,