Wpis z mikrobloga

#poznan #wegetarianizm #weganizm #jedzenie #restauracje #jedzzwykopem

Moi drodzy, NIE JESTEM WEGANINEM (z racji praktyczno-organizacyjnych i rodzinnych nie bardzo mam szansę sie przestawić), chociaż uznaję racje wegan w kwestii cierpienia zwierząt (ich poglądy zdrowotne już uważam za foliarstwo).

Pozwoliłem sobie jednak na eksperyment - ponieważ przez 6 kolejnych dni będe w #poznan codziennie jeden posiłek w restauracji weganskiej.

Dzień 2 (niedziela) - Krowarzywa, Kantaka 10
Danie: hamburger z cieciorki
Cena: 18,99 zł.

Dużo lepiej niż wczoraj. Danie BARDZO mi smakowało (pomijając niestety paprykę, którą musiałem "wybierać", bom jest człowiek wybrzydliwy, ale inni pewnie nie będą mieli takich problemów), długo trzyma i sprawia że człowiek nie jest głodny. POLECAM, jestem zachwycony!

Śledźcie #wyzwanie wege!

I proszę o propozycje na kolejne cztery dni. Nowa recenzja - jutro.
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pink_Floyd: czemu zdrowotne uważasz za foliarstwo? Schudłem 5 kg od początku roku nie jedząc mięsa, dalej jem dość dużo i mało sie ruszam, nie mam już nadwagi. Uważasz mnie za foliarza?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matekkkk: jak kto woli, mi pomogło. Nie jestem w ogóle systematyczny, samo niejedzenie mięsa mi pomogło z 78 do 73 od początku roku. Od 75 mam nadwagę bo według p0lek jestem karłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy jeżeli powiem że zdrowotni mi pomogło to dalej nie jest prawdą?
  • Odpowiedz
czemu zdrowotne uważasz za foliarstwo? Schudłem 5 kg od początku roku nie jedząc mięsa, dalej jem dość dużo i mało sie ruszam, nie mam już nadwagi. Uważasz mnie za foliarza?


@mattz_: nie do końca o to chodzi. Myślę, że magia zdrowego odżywiania nie tkwi w diecie roślinnej, tylko po prostu w dobrym planowaniu i bilansowaniu, a weganie to po prostu na ogół ludzie świadomi co jedzą dlatego też są zdrowsi, a
  • Odpowiedz
@mattz_: jeśli uważasz, że dzięki niejedzeniu mięsa tak schudles i nie wyciągnąłeś innych wniosków to tak, ja nazwę cie foliarzem. A tak naprawdę osobą, która pojęcia nie ma o zdrowym żywieniu i nie wie do końca dlaczego tyle schudła. Rezultatem takiej sytuacji jest efekt jojo, gdy wrocisz do mięsa, czyli do starych nawyków. Wspomnisz moje słowa, jesli sie nie ogarniesz( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bazylczuk: Oczywiście zdaje sobie sprawę że pewnie szybko bym wrócił do wagi na mięsie.
Moje niejedzenie mięsa na #!$%@? bez liczenia i planowania przynosi efekty, co będzie potem - zobaczymy, wyniki mam w porządku. Nie sądzę oczywiście że tabelki i liczenie kalorii przy diecie mięsnej nie przyniosłoby lepszych efektów zdrowotnych jak i przy zrzucaniu wagi.

że magia zdrowego odżywiania nie tkwi w diecie roślinnej, tylko po prostu w dobrym planowaniu i
  • Odpowiedz
  • 1
@mattz_ przy diecie miesnejj jest wiele mi na które można łatwo wpaść - już pomijając McDonald i KFC to jeszcze dochodzi smażenie na głębokim tłuszczu, żywność wysokoprzetworzona, antybiotyki czy konserwanty dodawane do mięsa.

Ortodoksyjny weganizm sam w sobie nie jest świętym Graalem zdrowego żywienia, chociaż na pewno (o ile się suplementuje pewne rzeczy) na pewno jest już dużym krokiem w dobrym kierunku
  • Odpowiedz