Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: akurat ten artykuł z Timothy-Judge jest #!$%@?, bo bada korelacje tylko na jednym podłożu. Korelacja nie oznacza związku przyczynowego, czego sprytnie autor unika i łączy niskie zarobki wyłącznie na tle płci, wagi i wzrostu. Nie ma absolutnie żadnych innych istotnych czynników, które należy brać pod uwagę prowadząc takie badanie: Wykształcenie, długość stażu pracy, umiejętności indywidualne, etc.. Dopiero biorąc pod uwagę te istotne czynniki, można tak naprawdę sprawdzić jaką rolę odgrywa
@git-push: > każdy będzie miał w piździe, czy jesterm przystojniakiem czy nie.

to samo napisałem wyżej, wyciągają badania z dupy które biorą pod uwagę tylko i wyłącznie wzrost i nie sprawdzają przy tym: Wielkości firmy, stażu, branży firmy, umiejętności czy pozycji w firmie. Manipulacja statystykami to nie jest #!$%@? badanie XD
@Cierniostwor: akurat ten artykuł z Timothy-Judge jest #!$%@?, bo bada korelacje tylko na jednym podłożu. Korelacja nie oznacza związku przyczynowego, czego sprytnie autor unika i łączy niskie zarobki wyłącznie na tle płci, wagi i wzrostu. Nie ma absolutnie żadnych innych istotnych czynników, które należy brać pod uwagę prowadząc takie badanie: Wykształcenie, długość stażu pracy, umiejętności indywidualne, etc.. Dopiero biorąc pod uwagę te istotne czynniki, można tak naprawdę sprawdzić jaką rolę odgrywa
to samo napisałem wyżej, wyciągają badania z dupy które biorą pod uwagę tylko i wyłącznie wzrost i nie sprawdzają przy tym: Wielkości firmy, stażu, branży firmy, umiejętności czy pozycji w firmie. Manipulacja statystykami to nie jest #!$%@? badanie XD


@Hiczou: A nie wpadłeś na to że niżsi rzadziej zatrudniani są w tych lepszych firmach?
Zobrazuje ci to na przejaskrawionym przykładzie.
W mieście są dwie firmy zatrudniające po tysiąc pracowników. Jedna płacąca
@Cierniostwor: No ale to jest tylko jakaś statystyka. Sam mam 171cm i zarabiam 5000, a w poprzedniej pracy zarabiałem 5600, a jestem dopiero na początku swojej kariery i mieszkam w gówno-mieście.

Za 3 lata będę zarabiał 12000, bo moje umiejętności będą na tyle cenne, by mi tyle za nie zapłacić i każdy będzie miał w piździe, czy jesterm przystojniakiem czy nie.


@git-push: Dowód anegdotyczny
@Cierniostwor: A to co wrzuciłeś to co ? Może ten cały artykuł jest błędny przez błędne założenie ?

A co jeśli bym powiedział Ci, że zarobki zależą od pewności siebie, która to statystycznie zdarza się być wyższa u wysokich facetów, a niższa u niskich ? Potem przychodzi niski gość, ale pewny siebie i łamie te wszystkie stereotypy, to nazywasz to dowodem anegdotycznym. Putin też jest psychopatą i samcem alfa ze swoim