Wpis z mikrobloga

Może sos #!$%@?, ale szkoda że węgorz użyty. (,) Powiedźcie mi jakie one są w smaku? Sama bym nie kupiła, bo ich sytuacja jest tragiczna (są krytycznie zagrożone wyginięciem, ale skoro inni płacą duży hajs za nie to pewnie mają coś w sobie takiego? (Ja pamietam ze chyba oj 60zl/kg idą? nie wiem bo jestem teraz na wiosce xD) Czytałam ze dobrym substytutem byłaby ryba "Aldrycheta" (cefal?), ale zupelnie tego nie widzialam w sklepach. (ʘʘ)
Jakie rybki ostatnio jedliscie? Ja z tych dziwniejszych to belonę, a tak to jadę zazwyczaj na pstrągach lososiowych. Ikre bym zjadla :((
#gotowanie #ryby #wedkarstwo #gotujzwykopem #kuchnia
  • 18
@Scutacarus: Mysle ze wczesniej bylo ich wiecej po prostu, teraz jak napisalam sa krytycznie zagrozone, trudniej je zlowic i ceny sa wysokie w rezultacie. @Nowa-ja: @Zapaczony: Ja sama w ogole nie jadlam, ale jak po raz pierwszy je zobaczylam to sie zdzwiliam ze w ogole sa w sprzedazy, ale widocznie jest to jakos regulowane w koncu - on ma slodkie mieso? maslany smak? Ja uwielbiam wlasnie takie tlusciejsze rybki
. Ogólnie smaczne są. Za dzieciaka to bardzo łatwo było je złapać a teraz raz po raz ktoś się pochwali. Choć jak obserwuje wędkarzy w UK to łapią raczej czesto


@amelciAR: węgorze to wyjątkowe ryby, niesamowite bo pełne tajemnic, nikt dokladnie nie wie, dlaczego na tarło uciekaja do morza morze sargassowego, jakim cudem nie żerują po drodze itp i dlaczego nikt tego tarła dokladnie nie widział ( ͡° ͜ʖ
@Exymus: ""Wegorze sa dosyc konserwatywnie ewolucyjnie, wolno zachodza u nich zmiany w genach. wiecn ie zdazylys ie jeszce kapnac ze tam nic nie ma, ze moglyby po prostu sobie plynac prosto"
"Ale ze lad byl, jest to bardzo prawdopodobne i im to zostalo w genach, na penwo robia zachylek, a nie ma innego powodu aby to robic" xD