Wpis z mikrobloga

Marzy mi się, żeby wybory samorządowe i rządowe/prezydenckie odbywały się tak jak w świecie kryptowalut, gdzie na najlepsze rozwiązania ludzie głosują portfelem. Wtedy dwóch żuli nie miało by już większego głosu od jednego profesora. I nawet bogaci ludzie musieli by wysupływać ogromne pieniądze, żeby próbować przegłosować większość pracujących ludzi.
A pieniądze trafiały by do rządowej kasy, czyli dla pożytku każdego obywatela.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 19
@WujkoDobraRada: twoje marzenie jest dalece odrealnione, prowadzi do totalitaryzmu, ograniczenia wolnosci, poglebiania podziałów spolecznych.
@zaiste_istotna_istota: korporacje niczym nie sterują, co innego fundusze do ktorych nalezy wiekszosc ich akcji
@Curus_Bachleda: takie wartosciowanie niczego nie zmieni, sprawiedliwosc spoleczna zostanie zachwiana. Kazda grupa spoleczna jest egoistyczna, ale nie mozna im odbierać prawa do dązenia do wlasnych przywilejów. Emeryci byli "klasa pracującą", a niedorośli będą.
Kazdy placi podatki.
@darek-ch-1: ten system to
@Curus_Bachleda: i co z tego? to im daje przyzwolenie do kreowania rzeczywistosci w ich ogolnie okreslonym kierunku? Aktualnie nie jest juz tak, ze klasa pracujaca jest wieksza niz niepracujaca? Po co zwiekszac ich waznosc głosów? Co to miałoby zmienić skoro nic nie zmienia na stan dzisiejszy?
@zaiste_istotna_istota: to nie jest literatura która cokolwiek wniosłaby w tym temacie. Po przeczytaniu tytułu już widać, że artykuł jest zmanipulowany - korporacje nie zagrazają demokracji, one te deemokracje kreują i nie pozwolą na zmiane systemu.
edit. ofc nie korporacje tylko konkretne persony, grupy kapitałowe, inwestycyjne, fundusze, zarządy itd.
@Curus_Bachleda: niepracujący nie kreują swiata. Co to za absurdalny wniosek? emerycji, dzieci, niepracujacy = pracujacy. Poki co w PL jest jako taka
@Fangu:
Podejrzewam ze nie umisz po angielsku. Demokracje to kreuje konstytucja. Korporacje kontroluja media, które kontroluja ludzi i ich wybory, także polityczne. I to nie tylko bezpośrednio ale i pośrednio. Na ultraliberalnym tvnie np. leci najwiecej reklam topowych amerykanskich koncernów. Korporacje maja swoje agendy i wykorzystuja media do ich promocji. Proste jak #!$%@?
@zaiste_istotna_istota: urban sie dorobil na przemianie ustrojowej, w PRLu posiadanie majątku było ryzykowne, wątpie aby jego dziennik był niezalezny od cenzury i aparatu skarbowego. Mylisz fakty. Korporacje są narzędziem, a nie podmiotem wpływu.