Wpis z mikrobloga

@9010: Tak myślałem, bo już wcześniejsze statusy sugerowały, że kontrola celna wzięła się za nią i jest tam status, że przekazano do lokalnego urzędu, no trudno ;)
@pcela: otóż nie. Rejon ma znacznie jeśli przesyłka wymaga dodatkowego wyjaśnienia / dokumentów i kontaktu z klientem (i to też nie zawsze. Zdarza się, że z klientem kontaktuje się inny celny, ale rzadko). Jeśli da się ją odprawić z deklaracji to rejon nie ma znaczenia :) @TheMan: Lublin robi raczej na bieżąco także teraz już z górki
@Shirako: A jak myślisz, przyjdzie ksero paczki i mam wyjaśniać co w niej jest, za ile i robić przelewy, czy listonosz będzie miał już papierek z gotową kwotą? ;)
@TheMan: jeśli deklaracja celna będzie jasna i nie będzie wymagać wyjaśnień to żadnego listu nie dostaniesz. Nic więcej ci nie powiem bo nie wiem co tam chińczyk sobie napisał ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
listonosz będzie miał już papierek z gotową kwotą

@TheMan: Nie ma żadnego papierka, listonosz ma na tablecie kwotę pobrania, jaką na zgarnąć i tyle.
@9010: Dokładnie. „Papierek” czyli DPDZ będzie mógł pobrać po paru dniach ze strony PP po wpisaniu swojego numeru śledzenia i pewnych danych (już nie pamietam jakich)