Wpis z mikrobloga

Czy jeśli #auto nie przeszło przeglądu okresowego, to po usunięciu przyczyny można z tym kwitkiem ważnym 2 tygodnie udać się do innej stacji kontroli pojazdów i zapłacić tylko za zbadanie tego co było uszkodzone? Nic nie kombinuję, tak mi jest wygodniej ze względu na wyjazd wakacyjny.
Sprawa powiązana, co jeśli skończyły się w dowodzie miejsca na pieczątki i jedzie się do kraju poza UE?
W #polska to nie problem, wiem, ale poza nią?

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta
  • 9
@venom_ra: Dodzwoniłem się do wydziału komunikacji. Wszędzie poza granicami Polski (nawet w UE) trzeba mieć fizycznie wbitą pieczątkę w nowy dowód. Koszt nowego dowodu ~55 zł, czas oczekiwania do 3 tygodni, wniosek można złożyć poprzez profil zaufany, ale odbiór jedynie osobisty.
Co do pierwszego i kontroli na innej stacji, to oni tego nie wiedzą.
Na innej na pewno można po pełnej stawce (całe badanie), kwestia właśnie, czy z kwitkiem da się
@marcinst: Spokojnie mozesz jezdzic z przegladem na kartce. W UE bez najmniejszych problemow. Bylem tam naawet na Ukrainie.

Co do placenia zalezy czy usterka byla istotna czy nie. Zgaduje ze nie Wiec placisz tylko za badanie czastkowe a czesto wcale.
@bigger: a miałeś jakąś kontrolę policji za granicą? Jeśli nie, to tak można jeździć w ogóle bez badań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna sprawa, czy teraz na przeglądzie dostaniesz specjalną karteczkę?
@bigger: Co do usterki, to wydech był lekko za głośny. Na plecionce zaczęło puszczać. Wstawiłem nową i jest git. Ile policzy za to sprawdzenie uchem, to nie wiem.
Jeszcze co do karteczki, to wolałbym żeby mnie w Serbii lub Bośni nie cofnęli na granicy, więc lepiej dać te 55 zł i mieć spokój.
@marcinst: Zeby to jedna.

Wymien jak masz czas i tyle. Tylko pamietaj, ze moga Ci czasem dac tymczasowy dowod. A z tym problemy na granicy mialem. W tymczasowym nie ma nawet przegladu wpisanego.