Wpis z mikrobloga

#burza #kujawy #kujawskopomorskie
Wszyscy którzy śmieją się się burzy - zapraszam w Bory Tucholskie. Pamiętne bow echo w 2017r. Zamknięte okna, a zwiewało świeczkę z parapetu... Drzewa powyrywane z korzeniami. Tak wielkie, nie jakieś mikre.
Tydzień bez prądu w #tuchola. Tydzień bez paliwa. Pierwsza czynna stacja benzynowa dopiero koło Bydgoszczy...
Rytel do tej pory wygląda jak po wojnie. Lasu nie ma. Jak sobie jadę drogą i przypominam że tu był kilometr lasu w każdą stronę a teraz jest łąka to się wierzyć nie chce...
  • 40
@SebaD86 ja się nie śmieję. Na drugi dzień jechałem na urlop nad morze i akurat google maps poprowadziły mnie obok Bydgoszczy przez okolice bodajrze Koronowa. Jechałem z żoną w milczeniu omijając wielkie konary zalegające na drodze. Całe rodziny sprzątały swoje podwórka, zabezpieczali dachy. Widziałem też całe drzewo sporych rozmiarów leżące na koronie z korzeniem w górze. Po kilku kilometrach droga była nieprzejezdna i musiałem zawrócić. Straszny widok. Jechałem też S5 w okolicy
Pamiętam jak rano wstałem i to co zobaczyłem było dla mnie szokiem… Jak jechałem do Legbąda i zobaczyłem Woziwodę to nie spodziewałem się tego co tam ujrzałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)