Wpis z mikrobloga

po czym na serio poznać że ktoś jest "mało inteligentny"? ale chodzi mi o inteligencje a nie wiedzę. przez większość czasu myślałem że jedna osoba z otoczenia jest inteligentna bo w rozmowie wydaje się całkiem bystra, wrażenie sprawia ogarniętej osoby itd. a to co mi nie pasowało zawsze zrzucałem na to że po prostu ma taki a nie inny charakter

ale czym dłużej mam z nią do czynienia tym coraz bardziej mam wrażenie że muszę się przestać okłamywać i ten osobnik zwyczajnie nie grzeszy inteligencją i nie przeszkadza mi to specjalnie, ale po prostu lubię mieć rzeczy uporządkowane i jestem ciekawy jak naprawdę jest u niego z inteligencją, wiem że to termin bliżej nie zdefiniowany ale jednak mówimy że jedna osoba jest bardziej inteligentna od drugiej, tak więc pytam, może ktoś ma jakieś spostrzeżenia na ten temat, jak rozpoznać, albo co sugeruje że dana osoba jest mało inteligentna
  • 9
  • Odpowiedz
@Sinti: Chyba jakiś test logiczny dobrze weryfikuje, albo wyciągnięcie wniosków na bazie znikomej wiedzy. Ja to mowie że ludzie są głupio-mądrzy bo ludzie są z założenia głupi ale czasem coś mądrego powiedzą
  • Odpowiedz
@Ekscentryczny_obserwator:

brak kompleksów i zamknięcia na świat

ja bym powiedział że raczej kompletny brak kompleksów świadczy o braku inteligencji, no chyba że ktoś naprawdę wylosował szóstke w genetycznego lotka, to wtedy wiadomo że czepianie się świetnego organizmu byłoby nie na miejscu

z zamknięciem na świat podobnie, wydaje mi się że to ludzie inteligentni częściej są zamknięci na świat, są cyniczni bo rozumieją procesy psychologiczne przebiegające u ludzi, doskonale zdają sobie sprawę z natury tego świata która jest raczej straszna i smutna itd co często powoduje że nie są najbardziej otwartymi ludźmi
  • Odpowiedz
@Ekscentryczny_obserwator: no nie, patole z bramy często nie mają kompleksów, poniekąd dlatego są patolami z bramy, inaczej by mogli dostrzec że coś z nimi nie tak i chcieliby to zmienić

z zamknięciem na świat też bym się sprzeczał ale to dłuższy temat z milionem czynników
  • Odpowiedz