Wpis z mikrobloga

Hej! #filmowanie #irlandia #anglia

Są jakieś firmy w Irlandii gdzie załapię się na jakąś filmową robótkę w miarę na stałe? 10 lat doświadczenia w branży jako operator i montażysta. Mogę robić też jako pomoc na planie czy techniczny - generalnie wszystko co z zawodem związane. Czy lepiej szukać tego typu pracę w UK? Tam podobno jest kopalnia złota, jak chodzi o film (takie mam info od kumpli z WWA). Dajcie znać :)
  • 4
@Peter_Mountain: watpie zeby ktokolwiek z tagu #irlandia posiadal takie informacje...tak ogolnie, to w tym kraju sie troche kreci filmow, seriali, ze wzgledu na krajobrazy...np wiekszosc serialu Vikingowie byla krecona na wschodnim wybrzezu. Znajomy zalapal sie nawet na statyste...generalnie wydaje mi sie, ze jak cos jest tutaj krecone, to robia to raczej ekipy spoza wyspy. Amerykanie, Brytole, Kanadyjczycy, wiec raczej przylatuja ze swoja ekipa i lokalsi to conajwyzej na statyste...wydaje mi sie,
@mirek_wyklety: @Peter_Mountain: na temat filmu to się mogę wypowiedzieć :D ogólnie wszelkie filmy potrzebujące niewspółczesnych klimatów kręcą się w Irlandii i jak najbardziej potrzebują irlandzkich pracowników. Oczywiście nie myślę o reżyserach czy producentach, a o technicznych, statystach, asystentów reżysera itp.
Tutaj kręci się coś cały czas.
Ja tu poświęciłem kilka odcinków właśnie w temacie pracy na planie jednego z seriali kręconego właśnie w Irlandii. Jak coś to polecam: https://youtu.be/J6Yg5FYA58Y