Wpis z mikrobloga

Pytanie, właśnie kupiłem #ford 1.8 125km flexifuel, właściciel wcześniejszy lał olej Liqui Moly 10w40, auto chodzi na nim dobrze, ale wiem że producent zaleca 5w30 olej, więc co zrobić w takiej sytuacji? Przejść na syntetyk czy zostawić taki jak jest? #motoryzacja
  • 23
@voltovnik: Ja to zrobiłem tak, przechodząc z 10W40 na 5W30 miałem trzy etapy. Pierwszy zalanie olejem docelowym 5w30 i jazda na różnych prędkościach obrotowych, po jakichś 2 tysiącach km wymieniłem olej na 5w30, ten przejeździł 5 tysięcy potem zmiana na ten sam olej ale już interwał standardowy 10-12 tysięcy km.
@voltovnik: naprawdę chcesz polegać na opinii gimnazjalisty z wykopu jeśli chodzi o kondycję silnika? Połowa z nich wie że ojciec ma silnik w kosiarce i to tyle jeśli chodzi o motoryzacje. Pytanie dlaczego poprzedni właściciel zwiększył gęstość oleju na 10w40. Żebyś nie płakał później.
@przemo25osw "Szczerze to nie kojarzę co tam zalecał producent. Być może właśnie 5w30. Zdecydowałem sie na 10tke, bo uznałem, ze specyfikację jaką ma to akurat wystarczy na warunki w jakich auto jeździ, czy zima czy lato, trochę autostrady, dojazd do pracy.
Myślę, ze silnik nie powinien odczuć większej różnicy" to wiadomość od mojego sprzedawcy
@voltovnik: no to idiota albo kłamie xD 50/50 daje. Za warunki pogodowe lub stopień upalania fury na torze odpowiada liczba po W
Ciężko coś doradzić. Pamiętaj że z jakiegoś powodu fure sprzedał, więc żeby nie okazał się cwaniakiem za chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@voltovnik: no to może lepiej nie kombinować, a jeździć obserwować hehe
Na przyszłość lepiej odpuścić taki egzemplarz, bo później takie nie potrzebne ciężkie rozkminy. A gdy chodzi o silnik to zawsze ciężko coś doradzić.
@przemo25osw generalnie miałem w dwóch poprzednich autach półsyntetyk, ale to były audi z 98, 99 roku to zawsze był 10w40 i wszystko śmigało, chyba po prostu zostawię tak jak jest, jeżeli dobrze chodzi silnik, ewentualnie zapytam się mechanika co by tu zrobić. Ogólnie auto jest bardzo zadbane, można powiedzieć że perełka wśród tego patologicznego rynku używanych aut w Polsce
@voltovnik: to tak jak mówisz zostań przy 10w40 to naprawde będzie najlepsze wyjście jesli nie ma żadnych oznak że coś jest nie tak. Nie ma co się pchać w ewentualne koszty, gdyby poszło cos nie pomyśli. Niech fordzik lata i służy. Super silnik do gazu tak btw. ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ceny paliw jakie są każdy widzi
naprawdę chcesz polegać na opinii gimnazjalisty z wykopu jeśli chodzi o kondycję silnika? Połowa z nich wie że ojciec ma silnik w kosiarce i to tyle jeśli chodzi o motoryzacje. Pytanie dlaczego poprzedni właściciel zwiększył gęstość oleju na 10w40. Żebyś nie płakał później.


@przemo25osw: Nie wiem o jakim gimnazjaliście piszesz, ale jak komuś doradzasz żeby nie zmieniać oleju na zalecany, a jeździć na takim jak poprzedni właściciel, bo jest ryzyko że
@Crow7422 zmienię jednak chyba na 5w30 jak w katalogu, auto na nim przejechało 190 tys u niemca(aktualnie lekko ponad 200), kupił polak i pewnie jak to u nas wlał 10w40 z przyzwyczajenia lub oszczędności ewentualnie różnych przekonań, ja jednak chce pojeździć trochę tym autem, więc nie będę oszczędzał na oleju
@przemo25osw