Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem ponad rok temu budżetowy Kands Galileo z zamiarem jeżdżenia po bułki/ czasem gdzieś dalej po wioskach. Jednak okazało się jak to bywa, że jeżdżę trochę więcej. Zaczęło wszystko się gruchotac, zmieniłem łańcuch i dalej coś nie tak. Jestem trochę zielony w tym temacie. Strzelam że to wina przerzutki, bo coś jest krzywo. Przerzutka jest teraz Tourney ze swoim hakiem. Chcę kupić Shimano Alivio 8rz z zamiarem w przyszłości przejścia z tego wolnobiegu na kasetę 8rz. Czy muszę dokupić jakiś hak/adapter żeby zamontować przerzutkę na śrubę? Jaki to by był? A może jeszcze coś z tego tourneya by było?
#rower

Łańcuch dałem kmc x8 116 ogniw ze spinką, wcześniej był chyba kmc z50 114 ogniw.
Pobierz iamthewalrus - Kupiłem ponad rok temu budżetowy Kands Galileo z zamiarem jeżdżenia po...
źródło: comment_1626015601ah5mVuwMhHAh9LFbhfR7pZ.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iamthewalrus: prawdopodobnie z czasem linki ci się powyciągaly i musiałbyś pewnie wyregulować co nieco. Obejrzy kilka filmików np. szajbajka o regulacji przerzutek i spróbuj jak ci nie pójdzie to może popytaj jakiegoś kolegę rowerzystę żeby co pomógł albo zajrzyj do sklepu/serwisu rowerowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iamthewalrus: zostaw przerzutkę, wymień przede wszystkim kasetę (albo wolnobieg, w zależności co masz)
Na drugim zdjęciu widać, że jedna koronka jest krytycznie wyrobiona. Dlatego nowy łańcuch się nie przyjął i teraz przeskakuje. Strzelam, że rzadko zmieniasz biegi i ciśniesz większość czasu na jednym przełożeniu z tyłu. Daj jeszcze zdjęcie od przodu całego wolnobiegu/kasety z wrzuconym łańcuchem na największą zębatkę.