Wpis z mikrobloga

@WitkacyInz: to naprawdę nieźle ci wyszło, profil gr.2 bardzo łatwo przepalić na wylot elektrodą. Spróbuj sobie na jakiś odpadach elektrody 3,25, w teorii nie ma prawa się udać ale w rzeczywistości szybciej i lepiej zrobiłem niż złotą 2 mm.
@dezerter10: po szlifowaniu znośniej te czołowoe spoiny wyglądają. Że mógłbym już malować. Takie małe dziurki wypełnimbym jakąś szpachlą. Polecasz coś. Bo sikaflex tojakiś elastyczny kit. A ja widziałbym tutaj coś sztywmego ;) następne spawanie spróbuję na gtubszej elektrodzie, ale prąd zostawię ten sam 90A.
@bambus94: Musiałem szybko bo chwilka za długo i robiła skę dziura.
@luksky: na razie to małe hobby :) mig/tig to już trochę grubsza inwestycja. Ale
Pobierz W.....z - @dezerter10: po szlifowaniu znośniej te czołowoe spoiny wyglądają. Że mógłb...
źródło: comment_16260079709PzAQsoI5SIbPxi2BmrnwO.jpg
@WitkacyInz: kiedyś robiłem najtańszą uniwersalną szpachlówką boll-a. Po szlifowaniu wyszła ok, trzyma dobrze, ale to jest trochę zabawy z tym. Ostatnio jak falbanek spawaliśmy to olałem już temat i zostawiłem takie wżery, zamalowałem chlorokauczukiem i tyle., na czarnym prawie nie widać, ważne że dobry przetop i się trzyma. Szlifowałem tarczą listkową o gradacji 120, daje zadowalający efekt przy minimum wysiłku.
@WitkacyInz: Zaczynaj od krawędzi, na początku dłużej przytrzymaj, potem już szybsze ruchy.
Do szlifowania takich bajerów kup sobie lamelkę(nie baw się w żadne drobne gradacje bo lata świetlne przy tym spędzisz, kup ceramiczną GR 40).
Zwykła szpachla poliestrowa daje radę - chociaż ja daję zawsze pod nią podkład, żeby lepiej trzymała.