Wpis z mikrobloga

Chcecie ratować klimat? To są potrzebne zasady troszkę jak za komuny.

-Napoje tylko i wyłącznie w zwrotnych szklanych butelkach, a huty szkła zasilane z energii z atomu.

-Zakaz sprzedaży jednorazowych reklamówek. Każdy ma mieć swoją torbę wielorazową.

-Zmusić producentów którzy muszą robić nie ekologiczne opakowania do skupowania śmieci za 2x większą cenę od wartości tego opakowania i recyklingu niekoniecznie nawet ich produktów. Wtedy bezdomni i menele by wysprzątali wszystko co do joty i by zarobili na piwerko. Dodatkowo ceny tych produktów poszłyby w górę ,a to by otworzyło rynek lokalnym producentom którzy mogliby takie towary sprzedawać bezpośrednio bez opakowań.

-Wszystkie samochody na takich samych podzespołach. Łatwych do naprawienia lub regeneracji.

-W miejscach gdzie występuje smog zakaz palenia węglem chociaż na czas braku wiatru.

-W przypadku wystąpienia pożaru składowiska odpadów natychmiastowa konfiskata gruntu i nałożenia kar za natychmiastową utylizacje licząc z tym co zostało spalone.

-Zmiana mentalności i budowa nowoczesnych spalarni śmieci.

Pamiętam czasy jak podobnie się żyło i worek śmieci zbierało się miesiąc, a teraz worek śmieci jest pełny w 3 dni. To korporacje do tego doprowadziły i one powinny za to płacić i być zmuszane do ekologii.

#klimat #ekologia
  • 43
Bardzo szybko nauczymy się tanio wytwarzać energię, opakowania i wytwarzać cement i stal innymi sposobami niż wytwarzając tony CO2


@abraca: #!$%@? XD bo teraz wytwórcy CELOWO DROGO wytwarzają energię XD
@ElectroNICK:

Jeden z samochodów. Ja lubię różnorodność motoryzacji. Tylko problem z takimi bardzo trwałymi autami byłby jeden - musiałyby być bardzo drogie. Raz bo wykonane z lepszych materiałów, a dwa, że marża producenta byłaby dużo wyższa, żeby zrekompensować brak zysków na serwisie.
@Jin: a właśnie nie, wystarczyłaby jedna linia produkcyjna, jak myślisz części są drogie do popularnych samochodów? prosta zasada rynku cena zależy od popytu i podaży jeśli będzie duży popyt a podaż nadąży a na pewno nadąży to będzie cena niska. gorzej jak będzie rzadkie auto i coś często się psuje to wtedy ceny lecą w kosmos. Mi w volvo padło swirl, to niemal się nie psuje więc nie ma części i
@ElectroNICK:

-Napoje tylko i wyłącznie w zwrotnych szklanych butelkach, a huty szkła zasilane z energii z atomu.

szkła jest ciężkie, tłucze się, recykling szkła jest dyskusyjny i energochłonny

-Zakaz sprzedaży jednorazowych reklamówek.


Każda torba "jednorazowa" jest używana minimum 2 razy (2 raz jako torba na śmieci). Torby LDPE mają najmniejszy wpływ na środowisko

Każdy ma mieć swoją torbę wielorazową.


Co jeśli zabraknie mi miejsca w torbie wielorazowej?

-Zmusić producentów którzy muszą
Atom technicznie nie jest odnawialny,


@xan-kreigor: ale najlepsze co mamy do czasu fuzji lub wynalezienia super akumulatorów. Z resztek po atomie też można wiele "wyjąć" a nawet jeśli wszystko by się odkładało w beczkach to i tak wyjdzie lepiej niż wyngiel xd

Już teraz ograniczenie emisji co2 jest koszmarnie drogie i


@xan-kreigor: Dlatego firmy spierdzielają za Europe xD albo się weźniemy globalnie albo its over for ludzia

take your meds
13. Przejśćie na wegetarianizm kto może w ciul wody idzie na zrobienie stejka.


@Niebadzlosiem: zawsze mnie to zastanawia jakie miałoby to profity dla środowiska, bo zakładając, że chcielibyśmy wykarmić większość planety samymi warzywami i owocami, to w chęci za zyskiem zamiast zabijać zwierzęta, zaczęto by zabijać ludzi pracujących w nieludzkich warunkach. Nakład na hodowanie warzyw i owoców byłby gigantyczny, nie wiem, czy nie odbiło by się to bardziej na naszej planecie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: nie czaje xd
Przecież do uprawy warzyw używa się technologii i nawet idiota jak Clarkson był wstanie wychodowac sałaty, zboża nie schylając się.
W krajach 4 świata nawet nie wiedzą co to klimat i mają w dupie czy krowy pierdzą metanem i CO2 więc się im nie dziwię :P
Myślę że nowoczesne rolnictwo albo aquaponika ? Czy jak tam się to zwie że na dole ryby u góry jakieś warzywa/owoce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Z szkłem to samo bo polska by była wtedy producentem tych opakowań


@ElectroNICK: największym producentem opakowań szklanych w Europie, w tym również w Polsce, jest amerykańska firma, więc polskie to by były chyba tylko zakłady xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: No myślę że wyjdzie na plus obszarowo w sensie mniej. Sporo warzyw jest robione by krowy, drób, świnie mialy co jeść to jakby nie było 90% czy tam całości farm to w tym miejscu mogły by być pola.
Trzeba sobie zadać pytanie czy globalne ocieplenie jest warte burgera. Na ten moment sam się nimi objadam xD może na starość wnuki mi będą wypominać...
Sam mam chorobę autoimmunologiczna, ciotka mówi że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: w sumie Ty też bo mięsko zjedz i pojedzony a warzyw to masę trzeba zjeść, strasznie słabo kalorycznie i sytosciowo wychodzą więc w sumie to nie wiem co mniej zajmuje xD
Jesteśmy na wypok.pl więc jesteśmy ekspertami a tak naprawdę ciula się znamy xD
Chcecie ratować klimat? To są potrzebne zasady troszkę jak za komuny.


@ElectroNICK: tutaj jest źródło sporej ilości problemów z tym wpisem. Za poprzedniego ustroju ludzie oraz rząd mieli #!$%@? na środowisko znacznie bardziej niż teraz. Może się wydawać, że kiedyś było lepiej, bo przez #!$%@? zarządzanie wszystkiego było mniej, ale jednostkowo syfu robiło się znacznie więcej. Tu się pojawia wyraźny problem, bo o ile chciałbyś utrzymać zbliżony standard życia, to nagle