Wpis z mikrobloga

Chcecie ratować klimat? To są potrzebne zasady troszkę jak za komuny.

-Napoje tylko i wyłącznie w zwrotnych szklanych butelkach, a huty szkła zasilane z energii z atomu.

-Zakaz sprzedaży jednorazowych reklamówek. Każdy ma mieć swoją torbę wielorazową.

-Zmusić producentów którzy muszą robić nie ekologiczne opakowania do skupowania śmieci za 2x większą cenę od wartości tego opakowania i recyklingu niekoniecznie nawet ich produktów. Wtedy bezdomni i menele by wysprzątali wszystko co do joty i by zarobili na piwerko. Dodatkowo ceny tych produktów poszłyby w górę ,a to by otworzyło rynek lokalnym producentom którzy mogliby takie towary sprzedawać bezpośrednio bez opakowań.

-Wszystkie samochody na takich samych podzespołach. Łatwych do naprawienia lub regeneracji.

-W miejscach gdzie występuje smog zakaz palenia węglem chociaż na czas braku wiatru.

-W przypadku wystąpienia pożaru składowiska odpadów natychmiastowa konfiskata gruntu i nałożenia kar za natychmiastową utylizacje licząc z tym co zostało spalone.

-Zmiana mentalności i budowa nowoczesnych spalarni śmieci.

Pamiętam czasy jak podobnie się żyło i worek śmieci zbierało się miesiąc, a teraz worek śmieci jest pełny w 3 dni. To korporacje do tego doprowadziły i one powinny za to płacić i być zmuszane do ekologii.

#klimat #ekologia
  • 43
jednorazowych reklamówek.


@ElectroNICK: Ciekawe o ile wzrosła produkcja worków na śmieci po wprowadzeniu ekologicznej opłaty za reklamówki.

Kiedyś w ogóle nie kupowałem worków - śmieci leciały w reklamówkach, które przyniosłem ze sklepu. Dziś zakupy przynosze w 3-4 reklamówkach, które są dostępne na dziale warzyw - nie nadają się one do śmieci, bo są za słabe.

A za śmieci powinni płacić producenci (oczywiście przerzuciliby opłatę na cenę końcową - produkty bez zbędnego
@ElectroNICK:

-Napoje tylko i wyłącznie w zwrotnych szklanych butelkach, a huty szkła zasilane z energii z atomu.


Butelka szklana 0,5l - 280g, plastikowa 28g. Transport tego w obie strony zabija ekologiczny i ekonomiczny sens takiego rozwiązania.

-Zakaz sprzedaży jednorazowych reklamówek. Każdy ma mieć swoją torbę wielorazową.


Już zaczyna się mówić że bawełniane torby w perspektywie całego życia takiego produktu są o wiele gorsze niż prawidłowo używane (dopóki się nie zniszczą) i
@ppompka: z opakowaniami to właśnie o to mi chodziło żeby ludzie chodzili do lokalnych rolników i u nich kupowali a nie w marketach z Francji czy Niemiec. Lokalny rynek by kwitł a ludzie by zdrowo się odżywiali, bez tej całej #!$%@? konserwującej.. Z szkłem to samo bo polska by była wtedy producentem tych opakowań. A nie 90% rynku ma właściciel coca coli. Torbę ja mam 1, z 3 lata i się
@ElectroNICK: Wystarczy podatek $1 od 1kg wykopanego materiału zawierającego związki węgla. To da +160$ za baryłkę ropy, a cena węgla z $200 na $1200 sama się zmieni. Bardzo szybko nauczymy się tanio wytwarzać energię, opakowania i wytwarzać cement i stal innymi sposobami niż wytwarzając tony CO2. Przy 15kkm rocznie będzie opłacało się 1.9TDI golfa przerobić na elektryka DIY, a pociąg będzie lepszy niż samolot na dystansach do 500km, może nawet więcej.
@ElectroNICK: Utopia, rolnik nie będzie się bawił w sprzedaż 2 marchewek czy kilograma jabłek jak ma kilka hektarów pól, w dodatku większość rzeczy podlega kontroli jakości, ten sam rolnik ma sprawdzać czy nie sprzedaje rzeczy które nie spełniają norm jakości i np. są przygniłe czy robaczywe?
Ma też zajmować się myciem warzyw? Wolę nie przynosić do domu kilogramów ziemi razem z marchewkami.
Poza niektórymi owocami i warzywami nic więcej nie może
@ElectroNICK Bardzo wiele pożarów wysypisk jest związanych z ludźmi wyrzucający mi baterie litowo jonowe że zwykłymi śmieciami, obecnie to największy problem wysypisk śmieci (przynajmniej w UK, średnio 3 pożary wysypisk dziennie są powodowane nieprawidłową utylizacją baterii), bo uszkodzone baterie wywołują pożary.
@m_silvus: Z tym smrodem to się robiło tak że od razu się szło do kubła na zewnątrz i wrzucało, nie było nawet kosza w kuchni. W mieszkaniu to byłby faktycznie mały problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kwiatosz: dlatego baterii i ogniw nie wolno wyrzucać do śmieci i w każdym sklepie są pojemniki na baterie.
@ppompka: powiem Ci lepiej. Ja byłbym skłonny kupić nawet kurczaka z
@ElectroNICK:
1. Przejście na atom/OZE w całości
2. Każda firma do 2030 MUSI być neutralna jeśli chodzi o CO2 a najlepiej go nie wytwarzać.
3. Wyjście producentów ALL IN Intel, AMD wszyscy "wysrywają się" z technologi projektują najlepsze sprzęty jakie mogą ze wsparciem i 5/10 letnią gwarancją i pełną innowacyjnością, oczywiście za ciut lepszy hajs. Wtedy co roku nie trzeba by zmieniać iPhona, graficznej itd
4. Zmiana podejścia ludzi by nie
Wszystkie samochody na takich samych podzespołach. Łatwych do naprawienia lub regeneracji


@ElectroNICK:

Not in my back yard.

Sprawiłbyś tylko, że samochody byłyby takie same. Ale producenci, żeby zarobić na serwisie robiliby je z gównolitu, żeby te tanie i proste w naprawie elementy wymieniać często. Czyli powstałoby dużo takich samych śmieci.
Tu prędzej przydałoby się wymusić dłuższe gwarancje, żeby auta były projektowane z większym zapasem materiałowym i dłużej służyły. Bo największa część
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem:

7. Zbanowanie nawozów trujących pszczoły i pozytywne insekty.

8. Sadzenie lasów różnorodnych a nie samych sosen/świerków.
Od kiedy nawozy trują pszczoły?
lasu państwowe od kilkunastu albo więcej lat prowadzą nasadzenia lasów mieszanych. Monokultury leśne to Wymysł Niemców z XIX w ale są miejsca gdzie nic poza sosna i świerkiem nie urośnie. Jest o tym na kanale echa leśne
@Jin: dlatego dobre byłoby jakby zrobili auta na bazie audi 80, a silnik z elektronicznie sterowanymi zaworami. Taki zestaw byłby nie do zajechania i mógłby jechać nawet na 1 cylindrze i mega oszczędny.