Wpis z mikrobloga

#pytanie #pomoc #cydr

Drogie mirki, potrzeba dla mnie pomocy. Otóż będę się brał za robienie cydru. Prawdopodobnie jabłkowego. I tutaj mam parę pytań:

1. Drożdże: drożdże mają być winiarskie ma się rozumieć. Dodawać zwykłych drożdży? I w jakich proporcjach je dodawać do napoju?

2. Baza: czy za podstawęcydru może służyć ekonomiczny nektar jabłkowy 100% z carrefoura za 2 zł / litr? co jeszcze może służyć za bazę do produkcji domowych win? jakie jeszcze soki/nektary?

3. Naczynie: styknie plastikowa butla czy lepiej inwestować w szkło?

4. Dodatki: dodaje się jakieś dodatki/przyprawy? zetrzeć jabłka do wspomnianego nektaru? są jakieś owocowe przyprawy, etc.?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
  • 9
@adam-pszczynski: nektar jest do dupy jeśli chodzi o cydr. Pierwszym razem próbowałem na soku 100% a był jak nektar i nie wyszło tak jak powinno. Najlepszy jest sok 100%.

Torebka drożdzy winiarskich na 4 litry soku

Plastikowa butla wystarczy jeśli się idzie po taniości

Można pożywkę do drożdzy dać ale to już trochę drożej wychodzi. Cukier do butelek tylko i nic więcej
@adam-pszczynski: Drożdże winiarskie albo lepiej do specjalnie do cydru (cena prawie ta sama). Na ile osku będzie podane na opakowaniu.

Nektary odpadają. Za 2 zł / litr kup w biedronce/lidlu/oszą sok 100 % jabłkowy. Robiłem i z takiego soku i z samodzielnie wyciskanego z jabłek, różnica była. Wyciskany był dużo bardziej aromatyczny i mniej drożdżami pachniał. Jabłka teraz tanie, ale sporo z tym roboty.

Ekonomicznie to plastik, wygodniejsze jest szkło albo
@browarPL: Pierwszy raz wyciskałem w sokowirówce, ale to straszna strata soku bo połowa zostaje tych startych odpadkach, dlatego jeszcze ręcznie przy pomocy tkaniny wyciskałem te odpadki. Następnym razem postaram się o zrobienie małej praski.
@gobi12: Właśnie ja się przymierzałem do sokowirówki. Jednak mialem właśnie takie obawy, że jeszcze będę musiał ręcznie wyciskać. Dlatego skuszę się o budowę prasy. Kiedyś ktoś, chyba zachwiej, wysłał mi swój projekt, to go teraz wykorzystam.