Wpis z mikrobloga

mirki orientuje się ktoś ile czeka sie teraz na prawo jazdy? Ja swoje właśnie uszkodziłem XD przełamało się troszkę na górze w środku, a 24 lipca planuje wyjechac na urlop za granicę. Myślicie, że zdążą to zrobić? Szybciej internetowo czy w urzędzie? Czy może z takim prawkiem da radę coś podziałać?
aktualnie okleiłem taśmą bezbarwną. Tak wiem, że nie powinienem ale trzymało się już na włosku.

#prawojazdy #prawo #wakacje #samochody
Usted - mirki orientuje się ktoś ile czeka sie teraz na prawo jazdy? Ja swoje właśnie...

źródło: comment_1625752330ScErmnUvQsVwEFyMOP7osE.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Usted: jestem na etapie przedłużania ważności i w tej sytuacji mówią o 14 dniach od złożenia dokumentów. Radziłbym sprawdzić, co potrzebujesz przy uszkodzeniu i pójście jutro do urzędu, z tym co potrzebne.
  • Odpowiedz
@Usted złóż elektroniczne o wtórnik, bo jak złożysz w urzędzie to trwa to dłużej o 2-3 dni, terminy wszystko na stronie pisze. ja robilem nowy dowód i termin 30 dni a po 20 był gotowy.
  • Odpowiedz
@robsosl: @sberatel: @Thazalir: @chemik_kieszyk: a jeszcze spytam Was mireczki. Wiecie może, czy podczas kontroli granicznych trzeba okazać prawo jazdy? Czy te kontrole to tylko paszport/dowód?
Nigdy nie pamiętam jak to wyglądało. Chyba na Ukrainie musiałem pokazać prawko, ale w Europie to nie stałem na granicy od 15 lat xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Usted: Jeśli chodzi o Niemcy to przejeżdżasz przez granicę i tyle ¯_(ツ)_/¯. Przy ewentualnej kontroli blankiet trzeba mieć. Oprócz tego dowód rejestracyjny, OC i fajnie jak masz papier z ostatniego przeglądu.
  • Odpowiedz
@Thazalir: czechy->austria->słowenia->chorwacja więc niemcy tutaj nie, jednak domyślam się, że austriacy podobnie jak niemcy pod tym względem. Można też założyć, że kontroli sie uniknie, ale to chyba zbyt optymistyczne myslenie xd
  • Odpowiedz