Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na etapie budowy domu. Wszelkie sprzęty mam od Apple, dom chce mieć w 100% kompatybilny z homekit. Dom jest mały, 125m2. Co przewidzieć już na etapie budowy, żeby jak najlepiej przygotować się pod homekit?
EDIT: a i dodam, że nie chciałbym teraz już całkowicie dogłębnie się w ten temat zakopać. Chciałbym przygotować podstawy, a konkrety na pózniejszym etapie. Nie chce się bawić w żadne ruskie apki, czy inne takie. Wolę zapłacić więcej, a mieć święty spokój.
#homekit
  • 13
@NoMoRe: po pierwsze HomeKit to 90% po wifi idzie a nie po kablu* (czujniki/sterowniki). Plusem HomeKit jest to ze zbyt dużo przygotowań nie potrzeba. Ot kupujesz moduł sterowania światłem, głowice termostatu grzejnika itd zgodne z HomeKit i tyle. Polecam zainteresować się produktami fibaro for HomeKit oraz aquara (chiński brand xiaomi dla produktów smart).
Oczywiście do HomeKit remote acess potrzebujesz albo Apple TV box albo ipad domowego (taki co zawsze jest w
@NoMoRe: Znajdź miejsce w którym będziesz mógł trzymać wszystkie „huby” podłączone kablem do routera albo jakiegoś switcha. Dużo systemów ma osobny. Do sterowania np żarówkami HUE, do IKEA ito
@NoMoRe: Co do przygotowania domu polecam pociągnięcie przewodów neutralnych do puszek z przełącznikami oświetlenia i zastosowanie odpowiedniej wielkości puszek które będą wstanie potencjalnie pomieścić moduły do zdalnego sterowania