Wpis z mikrobloga

Taki temat dotyczący #ubezpieczenia #oc - w czerwcu skończył mi się #leasing na samochód, ale nie otrzymałem jeszcze faktury wykupu. Przychodzi ona pocztą i tylko w formie papierowej - nie ma do niej dostępu online. Póki co auto w dowodzie na więc leasing, jako właściciela. W sobotę kończy mi się teraz ubezpieczenie OC+AC, które było wykupowane na dane leasingodawcy (ja byłem tylko korzystającym) i co mogę teraz robić, aby wykupić nowe OC? Nie mam jeszcze możliwości przerejestrowania samochodu na siebie, dopóki nie otrzymam faktury wykupu.
  • 12
@Leniwiec1: PKO Leas czy inny? Co to za patola u nich że nie chcą wysyłać duplikatu mailem, przecież celem utrzymania ochrony z ubezipeczeń dobrowolnych w niektórych TU jest się zobowiązanym poinformować zakład ubezpieczeń w dniu zmiany własności a zmiana własności następuje w dniu wykupu tj. data z faktury..
Tak czy tak ubezpieczasz już na siebie.
@OptiFinance
@Jestem_Tutaj: dokładnie PKO... i dzwonię do nich i nic, trzeba czekać i może ta faktura przyjść nawet w połowie miesiąca, lol. A oni niby nie mogą już odnowić ani wykupić nowej polisy na to auto, bo dla nich umowa jest już zakończona.
Jakby ktoś w przyszłości miał problem to:
- InterRisk powiedział, że bez problemu mogę wykupić nową polisę, a potem po przerejestrowaniu zrobi się aneks do umowy. Ale wyliczyli jakąś chorą stawkę za OC.
- Uniqua też podobnie - mogę śmiało rejestrować na siebie i po przerejestrowaniu zmieni się to w polisie. Teraz przez COVID ludzie czekają ponoć na przerejestrowanie po 2 miesiące, bo są kolejki w dużych miastach i to typowa sytuacja,
@Leniwiec1: Ubezpieczasz normalnie na siebie. Masz FV wystawioną zgodnie z harmonogramem, umowa wygasła, wykupujesz OC zgodnie z końcem polisy, która była zawierana rok temu. Jedyne co się dzieje, to jeżeli AC było wystawione przez leasingodawce to prawdopodobnie wygaśnie z dniem FV, więc pare dni-do miesiąca będziesz bez AC.
@OptiFinance w IR nawet jak ubezpieczajacym był miras to dobrowolne rozwiązują z dniem fv chyba że nabywca lub zbywca zgłosi zmianę najpóźniej w dniu zmiany własności tj. Dzień fv ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) specyficzne podejście ale compensa też chyba tak czasami robi