Wpis z mikrobloga

#szklarskaporeba #gory #wakacje #zabytki #atrakcje

Czesc , potrzebuje jakieś fajne atrakcje w szklarskiej porębie , dodam że jade z moja narzeczona która jest w ciazy , w tamtym roku zwiedzilismy oba wodospady , muzea, szrenice i dom huptmanow (?)

Teraz póki co znalazłem takie coś :
Wiastimilowka
Kosciol Wang
Rynna Saneczkowa ( tylko dla mnie)
Kopalnia podgorze
Zamek bolkow
Zamek Grodziec
Izerski stóg (kolejka)
Muzeum techniki i budowli z klockow lego
Punkt antygrawitacyjny
Kolej na kope
Termy cieplickie

Czekam na jakieś ciekawe jeszcze zabytki , mogą być takie do 1/2 km pieszo lub autem 30/40 km :p
  • 13
  • Odpowiedz
@kupa1231: Chojnik, Wysoki Kamień, Złoty Widok, Chybotek, Jakuszyce i tam np. Orle, Huta, Siruwia, Wodospad Podgórnej, Kaskada Myi, Harahov i tam wodospad Mumlavy ew. skocznia + huta i browar
  • Odpowiedz
@kupa1231: Ogród Japoński Siruwia w Przesiece, możesz do Karpacza wybrać i tam np. zerknąć na Kaplice sw Anny + Źródło Miłości, przejść się na punkt widokowy "Patelnia"
  • Odpowiedz
@kupa1231: Tama w Pilchowicach. Chata walońska. Koło Karpacza jest też wioska w stylu dzikiego zachodu. Można też przejechać się do Czech do Liberca i Jablonca. Bardzo ładne miasta i kojarzę że gdzieś tam był fajny aquapark. Bardzo fajny jest też jeleniogórski rynek.

PS Wymieniłem tylko rzeczy które nie wymagają większego wysiłku, bo z różową w ciąży pewnie nie bardzo pójdziesz w góry.
  • Odpowiedz
@kupa1231: Zamek Czocha też jest fajnym miejscem do zwiedzenia, tylko kawałek trzeba tam dojechać a droga powrotna jest nieco pokręcona i mnóstwo ludzi wracając stamtąd gubi drogę i kluczy po wiochach xD
  • Odpowiedz