Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytanie laika ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak mam w moim PC dwie kości RAM Hyperx to żeby powiększyć RAM muszę dołożyć takie same? Bo dołożyłam Corsair ale ich nie widzi a się świecą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Vengeance RGB Pro. Dodam od razu ze płyta główna ma możliwość do 64 GB RAM. #pc #komputery
  • 35
@kizimajaro: Pomijając kompatybilność, to kupiłaś trochę lepsze kości od obecnych i one by działały spowolnione do tych starych, więc po prostu kasa by się marnowała. Upewnij się też, że kości masz wpięte w dual channel, czyli co drugi slot para (te sloty powinny mieć 2 różne kolory).
@gien: Ok, one nie działają, tylko się świecą ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyciągnęłam te co miałam i komputer się uruchamia, obrazu nie ma, po chwili się wyłącza i zaraz włącza jeszcze raz i tak w kółko ( ͡° ͜ʖ ͡°) dostałam je w spadku, nie kupowałam i myślałam ze może się nadadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziekuje za pomoc
@kizimajaro: A wie kolega dlaczego się restartuje?

Szuka stabilnych nastaw pamięci i czasami takich restartów jest nieco więcej niż normalnie - powinno być około 5 i jak nadal się restartuje to powinien w końcu wywalić błąd, że nie może znaleźć stabilnych nastaw pamięci.

Moim zdaniem powinny one normalnie zatrybić na 2133MHz bo te kości też są typu DDR4 i mają takie nastawy podstawowo zaimplementowane jako profil JEDEC.
@kizimajaro: Oczywiscie, że nie zadziałają - bo te pamięci mają różne nastawy i nie mają wiele współnych razem działąjących nastaw.
Jednak podejrzewam, że na 2666MHz powinny wystartować wszystkie jednak nie jednocześnie.
Mogą sobie obniżyć niżej jak kontroler pamięci nie daje rady wyrobić się na tej częstotliwości.

Można to nieco skompensować ustawiając wyższe timingi by wszystkie kości wyrobiły z tymi nastawami (celem się dostosowania do słabszych które pewnie się wywalają)

Możesz wejść
@kizimajaro: Hmm dobrze profil XMP wyłączony - tylko dlaczego częstotliwość pamięci jest tak mocno wyśrubowana w górę?
Sugeruję obniżyć do 2666MHz - bo z taką częstotliwością (jaką jest obecnie ustawiona) te Hyperxy od Corsaira nie pójdą
https://www.kingston.com/dataSheets/HX426C16FB3_8.pdf

Te są akurat takie dziwne pamięci, że profil XMP i JEDEC mają takie same nastawy - co powodowało problemy w jednej płycie głównej, która nie dawały rady takiej prędkości obsłużyć.

Można przywrócić ustawienia fabryczne
@kizimajaro: Tak proszę. Jest to bios od płyty producenta Gigabyte - także w tym przypadku też myślę, że się nie uda ;D
Sam mam płytę tego producenta i czasami dostaję szewskiej pasji ;D

Np jak byk widać nastawy napięcia pamięci ustawione na 1.2 V a płyta ustawia na 1.35 jakby profil XMP był włączony.