Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#zakupy #prawo #allegro Hej Mirki, to znowu ja w sprawie laptopa o której pisałem równe dwa tygodnie temu, użeram się z kupującym debilem. Wołam od razu osoby które pomogły w poprzednim wpisie @Norskee @m3r1n0w4g6m @Estetykatopodstawa @Pangia @ryj23 @Deska_o0 @m3r1n0w4g6m oraz tag #laptopy

Kupujący kupił laptopa, po 14 dniach pisze że dał go komuś na prezent, wykrył wadę o której nie wspomniałem w opisie, a widać ją na zdjęciu, tj. ramka odchodzi jakieś pół milimetra xD

Teraz stwierdza że oddaje z racji rękojmi od osoby prywatnej z powodu wady towaru. Czy mogę coś zrobić czy muszę przyjąć? O wadzie nic nie wiedziałem bo nigdy nie patrzyłem w środek ramki laptopa, a dyskusję z gościem zamieszczam w komentarzach.
XkemotX - #zakupy #prawo #allegro Hej Mirki, to znowu ja w sprawie laptopa o której p...

źródło: comment_1625487519HvGzJmbT98PklR4WbtrYPe.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XkemotX: nawet gdyby to była wada o której nie poinformowałeś to odstawanie ramki o pół milimetra to nie jest wada istotna, niech spada na drzewo
  • Odpowiedz
@XkemotX odpisujesz Dzień dobry, nie jest to istotna wada, a jakość wykonania większości nisko i średnio budżetowych laptopów nie wpływająca na działanie urządzenia. Jak chce pan świetnej jakości to zapraszam do sklepu po laptopy za 5000-10000 Pozdrawiam cieplutko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XkemotX: ja bym mu napisał że minęło 14 dni i dodatkowo dał osobie trzeciej, transportował tego laptopa i cholera wie co oni z tym laptopem robili. Ponadto jak to kolega wskazał wyżej odstawanie ramki nie jest niezwykle w laptopach budżetowych, zatem nie jest wada, a nawet gdyby było wadą to nie jest wadą istotną a wtedy na podstawie art. 560 § 4 kc nie przysługuje mu prawo do odstąpienia od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Estetykatopodstawa: Nowych raczej nie kupisz, ale ta sama specyfikacja to 1400-1500zł, używane to 1200-1300zł, ja sprzedałem za 1100 z opisem gdzie zawarłem wszystko czego byłem świadomy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XkemotX: powiedz, że zgodnie z prawem musi odesłać do Ciebie byś mógł reklamacje rozpatrzyć. Napisz w nawiasie, że będzie zapewne odrzucona i uzasadnij. Dodaj też, że będzie musiał zapłacić za wysyłkę do Ciebie i od Ciebie po reklamacji (nieznanej)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XkemotX: mi się wydaje że on coś w kulki leci. W sumie to wygięcie jest widoczne więc dziwne by było gdybyś tego nie zauważył korzystając z laptopa czy oglądając i czyszcząc go przed sprzedażą.
  • Odpowiedz