Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie,

Da się uzyskać ten sam efekt ( wiem że bedzie problem z this ), w modułach + es6 export import co w klasach ze słowem extends i exporcie / imporcie.

O co chodzi.
2 pliki, dupaABC.js oraz viewABC.js

dupaABC.js wew pliku. Mamy klasę która rozszerza klase wew viewABC.js oraz robi export po stworzeniu instancji.
klasa ta ma dostęp do metody render która jest wew viewABC, render przez to że jest rozszerzony wew ma możliwość za pomocą this. pobrać sobie np jakiś element z dupaABC.

jak to uzyskać na modułach ? Samym import,exportem mi się udało. Tzn exportuje sobie metody podobnie jak w klasach. używam spread operatora po imporcie wew pośredniego obiektu.

Nie wiem jak to wytłumaczyć dokładnie i jak ten pattern się nazywa. Nie daje mi to spać ( ͡° ͜ʖ ͡°), jakby ktoś ogarnął to dzieki za odpowiedź, moze ktoś na priv dałby radę. Metody wzajemnie mi działają podobnie jak w przykladzie z klasami, ale nie wiem jak stałe przekazać.

Czy pomysł żeby spakować przed exportem wszystko w Iffe żeby uzyskać taki revaling module pattern i tam wpakować wszystkie stałe w scope i dopiero po wywołaniu ifee zwrócić sobie przez return publiczne które chce mieć po exporcie ?

#!$%@? to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#javascript
  • 4
https://codepen.io/guzdziac55/pen/ZEKbNBO

na szybko. w codepen mamy 2 pliki podpisane klaszyczny extend klasy i zrobienie instancji i export jej.

w trzecim pliku np tutuaj:

mogę po imporcie zrobić tak

Panelmodule.render()

dostep do funkcji ma z prototypu, a this.txt wskazuje na tekst z panelu wyżej.

Jak to zrobić bez klas. Zrobiłem to na zasadzie IFFE i zwracaniu w return { to co ma być publiczne}, ale te stałe chce żeby się widziały tak jak
tutaj za pomocą ifee - ogólnie struktura prototypu robi się całkiem inna.
https://codepen.io/guzdziac55/pen/XWRmwMM

return {, ...view, msg}; <== za coś takiego dostaje się w ryj ? Chodzi o ten spread żeby wypakować import ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem po co o to pytam, ale zacząłem coś tam dłubać i mnie zaciekawiło jak to się kiedyś robiło - pomyślałem że może pasuje coś te moduły znać.

Czy może