Wpis z mikrobloga

Wiecie, że w tym tygodniu tylko 4 mirków wróciło zza granicy bez kwarantanny i bez testu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Codzienny wpis traktujący o zwolnieniu z kwarantanny przysługujących różnym grupom społecznym przy powrocie z wakacji, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa! Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy przejeździe przez granice autem/pociągiem nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami się nie zgłosicie.

Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantannę.

Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to się nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie.

Sanepid czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

Za podawanie się za marynarza / załogę statku gdy się nim nie jest może grozić odpowiedzialność karna (dodaje w związku z prośbą mirka-marynarza, żeby ktoś nie wpadł w tarapaty xD)

Tekst rozporządzenia po wszystkich zmianach: https://docdro.id/Di51V7C

Metody sprawdzone, potwierdzone przez mirków / znajomych:
- Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (np lot do Oslo za 19zł na który nigdy nie idziesz)
tu na dowód mirek który tak wrócił
- Przedsiębiorcy (podróż służbowa)
Sanepid: wystarczy oświadczenie o podróży służbowej. Sanepid jest "świadomy" że ta metoda jest nadużywana ale nie mogą nic z tym zrobić. Twierdzą też, że pracownik jadący z szefem na podróży służbowej jest zwolniony z kwarantanny
- Studenci (obecnie raczej tylko polscy studiujący za granicą, chyba, że macie szczęście)
obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.
Sanepid: Twierdzą, że wyjątek był pisany stricte pod studentów zagranicznych, którzy studiują przy polskiej granicy tak, by nie musieli codziennie robić testu na COVID. Wszystkie placówki sanepidu mają z góry rozkaz nie przyjmować wytłumaczenia na studenta.
- Uczniowie i ich opiekunowie
- Wykładowcy
Tu czasem wystarczy pokazać plan zajęc z swoim imieniem/nazwiskiem jako prowadzącego wykłady
- Zawody medyczne
- Marynarze i załoga statków (Tu czasem sprawdzają, czasem nie, czasem trzeba pokazać tylko książeczkę marynarską, a czasem dużo więcej - lepiej nie ryzykować i kłamać że jest się marynarzem jeśli sie nim nie jest)
- Delegacja od pracodawcy (jeden mirek miał pismo o stałej delegacji przez rok)

Inne wyłączenia (niepotwierdzone):
- Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym
- Graficy, również wg. ustawy o szkolnictwie wyzszym
- Uczestnicy i wykonawcy koncertów i uczestnicy konkursów międzynarodowych na terenie Polski
- Załogi statków powietrznych

No i wiadomo:
- Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
#koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo

Od dzisiaj zaczynam też licznik zwolnionych z kwarantanny mirków i znajomych:

Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 22 (+1 dziś)

3/100

Changelog na dziś:
- Rozbiłem naukowców, badaczy i grafików na osobne grupy
- Dodałem uczestników koncertów i konkursów (znalazłem to wczoraj)
- Bardziej podkreśliłem info o możliwej odpowiedzialności karnej w przypadku podszywania sie pod marynarza
- Dodałem pełen tekst rozporządzenia (o dziwo na prawdę ciężko go znaleźć)
- Opisałem dokładniej jak wygląda zwolnienie niektórych grup (wykładowcy, marynarze)
#100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można czarnolistować
Rabusek - Wiecie, że w tym tygodniu tylko 4 mirków wróciło zza granicy bez kwarantann...

źródło: comment_16251259320K7KDmP9C10BIVbERKAkCK.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- Delegacja od pracodawcy (jeden mirek miał pismo o stałej delegacji przez rok)


tu na PW dostałem info że ktoś kto ma takie zaświadczenie może być traktowany jako pracownik transgraniczny (info które dostał od SG) - za drugim razem chcieli go nie przepuścić bez kwarantanny, to powiedział z pewnością dokładnie to co powiedział poprzedni granicznik i.. go puścili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@wrzesien: Nie, przestane wrzucać bo każdy już będzie wiedział ze nie ma obowiązku przechodzić kwarantanny

Tekst zmieniam codziennie zależnie co mi mirki wyślą
  • Odpowiedz
@Rabusek po co te wszystkie metody napisałeś, a nie napisałeś że można po prostu nie podawać żadnego adresu i mówić że zaraz wyjeżdżasz z Polski samochodem ponieważ podrózujesz lub jedziesz na wakacje do Chorwacji
  • Odpowiedz
@Rabusek: Kolega pyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak pojedziesz samochodem poza UE (Albania) i potem sobie ładnie wrócisz to nie dostajesz kwarantanny o ile sam sie nie zgłosisz? Czy na granicy UE (HU) już cię wpisują i masz problem? Ogólnie oni tera stoją na przejściach i wyrywkowo łapią auta (schengen) czy nikt w sumie tego nie patrzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: no bo na logike idąc możesz na HU powiedzieć że wracasz z bułgarii bo wtedy przez serbie też się jedzie no i co ci zrobią? Jedziesz niby z UE.

Jakby ktoś miał jakieś doświadczenie w tym temacie to chętnie sie dowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ziomusek: Musisz się dowiedzieć w tym przypadku jak Węgry traktują podróżnych z Albanii (albo z kraju, który graniczy z Węgrami z którego będziesz tam wjeżdżał). To u nas to są polskie przepisy, a nie całej UE. Gdzieś czytałem, że tak samo można jechać np autem z UK do PL i powiedzieć na granicy, że jedziesz np. z Holandii i jak to sprawdzą? no właśnie.
  • Odpowiedz
@voltovnik: W sumie to też mogłoby przejść u nas - lądujesz w polsce i mówisz straży granicznej, że w ciągu 24h będziesz już np. w DE u znajomych, pojedziesz tam autem, albo oni czekają na Ciebie przed lotniskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@4522: No po drodze masz Serbie, równie dobrze węgrom możesz powiedzieć że jedziesz z Bułgarii - jest w UE (Bo jak to niby sprawdza? Tez graniczy z Serbia i tedy sie jedzie). No właśnie też tak mi sie zdaje bo jak już wjedziesz do UE do schengen i masz serio pecha że cie SG capnie to jak powiesz że jedziesz np z czech no to co, ale z tego co
  • Odpowiedz