Wpis z mikrobloga

@abdiel O kurde, nie wiem, może coś skomentował durnego, albo sam chciał tego bana. Cholera wie.

Dzięki za info. Ciekawe, ale też zastanawiam się czy to jest ok, bo jak podwyższa się prolaktyna to raczej nie jest dobrze.
Ja przynajmniej jak mam podwyższone hormony to idę z tym do lekarza.
@MalaHelenka: Dla kobiety nie ma to znaczenia, dla mezczyzny chodzi o to żeby nie było za często. Jak często jest w porządku to zależy od wieku i od organizmu wiadomo, że młodszy może częściej no powiedzmy najberdziej optymalnie dla 25 latka to by było raz w tygodniu.

Jeśli cię zainteresował temat, to napisałem artykuł na reddit oparty na badaniach naukowych, które są podane. TL;DR; Organizmy męskie będące w abstynencji są zdrowsze
abdiel - @MalaHelenka: Dla kobiety nie ma to znaczenia, dla mezczyzny chodzi o to żeb...

źródło: comment_1625077462rcyoheYBTwOdEIDxipFB21.jpg

Pobierz
@abdiel A czy częstotliwość masturbacji nie idzie z wiekiem równo? Tzn ja rozumiem, że też istnieją na świecie uzależnienia i to dosłownie od wszystkiego, natomiast wydaje mi się, że taki 15latek jednak naturalnie robi to częściej i intensywniej niż np 30 latek, ale mogę się mylić.
W ogóle fajnie, że są tu ludzie, z którymi można normalnie na ten temat porozmawiać. A artykułowi przyjrzę się, dzięki :)
@abdiel: Wow, ciekawe te badania na eunuchach i zwierzętach kastrowanych, a szczególnie wzmianka o tym odrastaniu włosów, ta wiedza pewnie przydałaby się facetom, którzy z powodu łysienia mają kompleksy.
natomiast wydaje mi się, że taki 15latek jednak naturalnie robi to częściej i intensywniej


@MalaHelenka: Tak ale z czego to wynika?Moim zdaniem z tego że organizm 30 latka już nie wytrzymuje tyle co organizm 15 latka i po prostu czuje sie z tym źle. W ogóle u mężczyzn jest coś takiego jak depresja po masturbacyjna(Post-coital tristesse https://en.wikipedia.org/wiki/Post-coital_tristesse) trwająca tam najczęściej 5 min, taki mini okres.
https://www.wykop.pl/wpis/57108723/depresja-po-mastrubacyjna-post-nut-depression-czy-/

Po orgaźmie następuje wyrzut
@abdiel: O kurde, to jest super ciekawe. Chociaż nie porównywałabym tego do okresu, bardziej do PMSu, który występuje PRZED okresem - mylnie mówi się, że podczas okresu kobieta ma najgorszy czas pod względem nastroju. Właściwie to podczas okresu często pobudzenie jest większe.
@Dreampilot: No tylko może przeczytaj o czym my w ogóle rozmawiamy, bo w tym co wysłałeś mi Ty jest opisane to, że w nofapie dąży się do totalnej abstynencji, a my rozmawiamy jednak o ograniczaniu, a wydaje mi się, że każdy nadmiar czegokolwiek, nawet wody jest niezdrowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MalaHelenka: Popieram umiar i sam go praktykuję ale jestem krytyczny co do nofapu w wersji hardmode czyli całkowitej abstynencji która jest zazwyczaj propagowana i praktykowana pod szyldem 'nofap', tutaj czy na innych forach. Taka nazwijmy to "asceza" nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i dobrostanem.

@abdiel Nie podważam tych badań :) Nie podoba mi się natomiast to że zwolennicy nofap jedne badania ochoczo cytują podczas gdy inne przemilczają zamiast szczerze powiedzieć:
@Dreampilot: Dlatego też zadawałam wyżej pytania, bo nie śledzę tegoż tagu, ale często jednak się tu to przewija. Ale też nie widziałam, żeby ktoś pisał o totalnej ascezie, a przynajmniej nie wprost, widzę tylko i ile dni/tygodni ktoś wytrzymał, ale może sporo mnie ominęło.
Ale też nie widziałam, żeby ktoś pisał o totalnej ascezie


@MalaHelenka: @Dreampilot Hahahah, spokojnie niedawno był mirek, któremu gratulowaliśmy osiągniecia 100 dni i to jest taki potwierdzony rekord na tagu xDDD bo sie udzielał w challengu. Poza tym na NoFapie chodzi o nie oglądanie porno i nie masturbowanie się przez 90 dni bo to jest taki challenge, a seks można mieć normalnie ile chcesz. Jeśli chodzi a całkowitą abstynencje to jest
@abdiel: Ale.... jak można POTWIERDZIĆ czy ktoś wytrzymał faktycznie te 100 dni? No Pan wybaczy sceptycyzm, ale jakby... no ja sobie mogę postować codziennie przez nawet 1000 dni, że wytrzymałam :-).
@MalaHelenka: Zgadza się ale powiedzmy na realia takie jakie tu mamy i w imie zasad challengu kolega sie zgłaszał codzinnie. Bo ktos sobie moze napisać, że jest dwa lata na noFapie no i nie można tego zwweryfikować i tu też nie można. Ale no już jest to znacznie bardziej prawdopodobne. Mój rekord to 70 + dni. Robiłem badania laboratoryjne, wzrósł mi testosteron spadła prolaktyna, poprawił się sen(mierze mi bandem 5) i
abdiel - @MalaHelenka: Zgadza się ale powiedzmy na realia takie jakie tu mamy i w imi...

źródło: comment_1625087228kclRexq1ARc3CqLZcubJ0E.jpg

Pobierz
@abdiel No rozumiem, w sumie jeśli podejść do tagu z założeniem, że mówimy prawdę to może to być jakiś spoko motywator, dla tych którzy serio walczą.
Wow! Gratulacje, niezły wynik! W sumie oba wyniki, bo badania też super. :-) O ile piszesz prawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°) haha. Nie no graty graty, owacje na stojąco i kłaniam się w pas :D.